Trwają zapisy na wielkanocne warsztaty przedświąteczne w Muzeum! Zdobienie jaj, malowanie zawieszek, wypieki. Sprawdźcie, gdzie są miejsca

Bardzo ciekawe zajęcia grudziądzkie Muzeum przygotowało dla  przedszkoli i szkół: ozdabianie dużych jaj z masy papierowej, malowanie gipsowych zawieszek a także wypieki wielkanocne! Zaplanowane są również warsztaty rodzinne.  

20 lutego  ruszyły zapisy na „Wielkanoce warsztaty przedświąteczne” dla przedszkoli i szkół. Co będzie na warsztatach?
1. Wielkie jaja z papier-mâché

Jaja większe od jaj strusia zobaczą uczestnicy tych warsztatów. I będą ozdabiać te wielkie jaja z papier-mâché. Tradycyjnymi wzorkami, szlaczkami, świątecznymi postaciami i zwierzątkami albo czymś całkiem innym. Kreatywności na pewno nie zabraknie. Zapisy już 20 lutego.
Kiedy będzie malowanie jaj?  21, 23 i 29 marca oraz 4 kwietnia o godz. 9.30 i 12.00, natomiast 6 kwietnia tylko o godz. 12.00.
Do udziału w tych warsztatach Muzeum zaprasza przedszkola (dzieci od 5 roku życia) i szkoły (klasy 1-5); zapisy od 20 lutego, tel. 56 46 590 63 w.18, . Koszt: 12 zł od osoby.

2. Malowanie gipsowych zawieszek
Gipsowe odlewy połówek jaj z zawieszkami ozdobione zostaną za pomocą akrylowych farbek pięknymi, świątecznymi wzorkami. Takie ozdoby będą mogły udekorować nasze okna lub wiosenne gałązki w wazonach. Kiedy odbędą się te warsztaty?

22, 28, 30 marca oraz 5 kwietnia – godz. 9.30, 12.00 i 6 kwietnia o godz. 9.30.

Warsztaty wielkanocne przeznaczone są dla szkół (klasy 1-5) i przedszkoli (od 5 roku życia).

Zapisy od 20 lutego, tel. 56 46 590 63 w.18. Cennik: 12 zł. od osoby.

3. Wielkanocne wypieki w Muzeum Handlu Wiślanego FLIS

Od 22 do 31 marca oraz 1 i 2 kwietnia Muzeum FLIS zaprasza na warsztaty poświęcone tradycyjnym wypiekom wielkanocnym, które są związane z obrzędowością Wielkanocy i wpisują się w lokalne zwyczaje.

Zapisy od 20 lutego, tel. 56 46 590 63 w.62, cennik: 20 i 17 zł.

Przygotowane są także WARSZTATY RODZINNE. Kiedy?
25 marca o godz. 10.00

Sobota w Muzeum – wielkanocne warsztaty rodzinne – „Wielkie jaja z papier-mâché” dla dzieci od 5 roku życia. Będzie ozdabianie wielkich jaj z papier-mâché;
Zapisy pod tel. 56 46 590 63 w.18, cennik: 15 z. od osoby.

1 kwietnia o godz. 10.00

Sobota w Muzeum – warsztaty rodzinne – „Skorupkowa mozaika – zdobienie pudełka” dla dzieci od 5 roku życia. Skorupki jajek posłużą do wyczarowania pięknej mozaiki, którą oklei się wielkanocne pudełko na łakocie lub inne skarby; zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18, cennik: 15 zł. od osoby.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Trwają zapisy na wielkanocne warsztaty przedświąteczne w Muzeum! Zdobienie jaj, malowanie zawieszek, wypieki. Sprawdźcie, gdzie są miejsca

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu