Oto kandydaci do Rady Miejskiej z listy KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski. W planie: ulice do remontu, rozbudowa sieci tramwajowej, dbanie o zdrowie mieszkańców

Z Okręgu 2. (Śródmieście, Batorego, Wyzwolenia, Kuntersztyn, Tuszewo) do Rady Miejskiej z listy KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski kandydują: 1. Maciej Glamowski, 2. Przemysław Decker, 3. Szymon Rocławski (Polska 2050), 4. Magdalena Lewandowska, 5. Celina Kuźmak (Polska 2050), 6. Krystyna Nowak (Polska 2050), 7. Dorota Kupis.                      

W programie są: remonty ulic i zabytków, rozbudowa sieci tramwajowej, budowa węzła przesiadkowego autobusowo-tramwajowego przy dworcu PKP. Maciej Glamowski – „jedynka na liście” – jest dumny z tego, że od 50 lat jest mieszkańcem Kuntersztyna. Chodził do SP 16. Dobrze zna to osiedle. Deklaruje dalsze remonty ulic na Kuntersztynie i w okolicy: – Nie tylko Waryńskiego i Drogę Graniczną – kręgosłupy tej dzielnicy, ale także Przechodnią i Drogę Kurpiowską. Ulica Bociania już została wyremontowana niedawno. W tej kadencji zmodernizowane zostały ulice Ruchniewicza i Towarzystwa Jaszczurczego. Lada dzień ogłosimy przetarg na remont ulic Kunickiego i fragmentu Okrzei. Nasz ważny projekt dotyczący tej części Grudziądza to rozbudowa sieci tramwajowej w kierunku ronda PePeGe. Miasto będzie budować węzeł przesiadkowy autobusowo-tramwajowy przy dworcu PKP. Nastąpi modernizacja kolejnego fragmentu ul. Dworcowej. Przy tej ulicy został już zmodernizowany budynek przedszkola. Zbudujemy też łącznik ulicy Moniuszki z teatrem, wraz z miejscami parkingowymi. Przebudowa parkingu przy ul. Sienkiewicza zakończy się w czerwcu tego roku a planujemy kolejny parking przy ul. Rapackiego, w sąsiedztwie Olimpii.

Praktycznie od podstaw powstaje nowa ulica w Grudziądzu – Wincentego Witosa, która połączy ul. Karabinierów i Piłsudskiego z ulicą Łyskowskiego. W tej części Grudziądza, na terenie giełdy, miasto realizuje budowę hali targowej.

– Zadbamy o to, aby mieszkańcy Sadowa uniknęli problemów związanych z planowaną budową szprych kolejowych dla kolei szybkich prędkości – zapewnia też prezydent Maciej Glamowski.                   

W planach są także dalsze inwestycje w zabytki: spichlerze i Dom Towarowy Korzeniewskich. Miasto pomaga prywatnym właścicielom terenów po dawnych Zakładach Mięsnych i Browarze. – W najbliższych miesiącach ma być gotowa pełna dokumentacja techniczna terenu po Zakładach Mięsnych. Jest nowy właściciel terenu po Browarze, więc pojawiła się szansa na pozytywne zmiany także na tej nieruchomości – informuje prezydent Maciej Glamowski.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Oto kandydaci do Rady Miejskiej z listy KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski. W planie: ulice do remontu, rozbudowa sieci tramwajowej, dbanie o zdrowie mieszkańców

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu