Zbliża się długi, majowy weekend. Jak mieszkańcy Grudziądza spędzą czas od 1 do 3 maja? Patriotycznie, rekreacyjnie, sportowo (program imprez)

Grudziądzanie maja do wyboru wydarzenia patriotyczne, rekreacyjne, kulturalne. Będzie można zwiedzić Cytadelę i Fort Wielka Księża Góra. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny.

2 maja o godz. 15.00 w Parku Miejskim – Koncert Orkiestr Dętych (Grudziądzka Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalni Soli) oraz atrakcje dla dzieci i całych rodzin. FOT. MARYLA RZESZUT

1 MAJA (poniedziałek) to 19. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W tym dniu odbędzie się Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz-Rulewo. O godz. 11.30 nastąpi start do biegu na Stadionie Centralnym im. Bronisława Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego 14. O godz. 14.30 –wręczenie nagród – Park przed Hanza Pałac w Rulewie

2 MAJA (wtorek) obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu o godz. 12.00  wyruszy biało-czerwony marsz z flagą narodową – start na Plantach przy al. 23 Stycznia przed Starostwem Powiatowym i przemarsz do Rynku. O godz. 15.00  w Parku Miejskim im. Piotra Janowskiego przy ul. Hallera rozpocznie się Rodzinny Piknik Patriotyczny. W programie: koncert Orkiestr Dętych (Grudziądzka Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalni Soli) oraz atrakcje dla dzieci i całych rodzin.

3 MAJA (środa) – to dzień miejskich uroczystości uświetniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 9.45  – złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Niepodległości w Grudziądzu. O godz. 10.00  – msza św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa. O godz. 11.00  na Rynku występ artystyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 20. O godz. 11.15 na Rynku rozpocznie się uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Grudziądzu. W godzinach 11.00-15.00  –  Dzień otwarty Cytadeli Twierdzy Grudziądz przy ul. Czwartaków 1. W godz. 12.00-18.00 –  Dzień otwarty Fortu Wielka Księża Góra przy Drodze Granicznej. O godz. 18.00 „Klasycy: Chopin. Moniuszko” – koncert kameralny w wykonaniu Chopin Quartet – gmach główny Muzeum im. ks. Wł. Łęgi w Grudziądzu przy ul. Wodnej 3-5.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zbliża się długi, majowy weekend. Jak mieszkańcy Grudziądza spędzą czas od 1 do 3 maja? Patriotycznie, rekreacyjnie, sportowo (program imprez)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu