Noc Muzeów w Grudziądzu 18 maja. Bezpłatnie zwiedzimy wszystkie wystawy. Będą warsztaty, wykłady, spacery, recital i kawiarenka Fado w Muzeum FLIS (program)

W sobotę, 18 maja w godz. 17.00 – 23.00 będziemy uczestniczyć w wydarzeniach przygotowanych przez Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Udział jest bezpłatny, tylko na wybrane wydarzenia obowiązują zapisy.

FOT. MARYLA RZESZUT

Ciekawie zapowiada się już piątek, 17 maja. O godz. 17.00 rozpocznie się wykład dla dorosłych: „Mroczne zaułki, wesołe córy, oszuści i złodzieje. Grudziądzki świat kryminalny w dwudziestoleciu międzywojennym” – w sprzedaży są wejściówki w cenie 7 zł. w kasach muzealnych przy ul. Wodnej 3/5 i Spichrzowej 33-35.

PROGRAM NOCY MUZEÓW 18 MAJA (SOBOTA):

Godz. 17.00 otwarcie wystawy „Dyplo-MY Liceum Sztuk Plastycznych w Grudziądzu”, ul. Spichrzowa 17.

Godz. 17.00 – 19.00 „Zabawa z archeologią” – warsztaty tworzenia biżuterii. Dzieci będą mogły wykonać biżuterię (pierścionki, bransolety), zmielić mąkę na żarnach, zabawić się w poszukiwaczy skarbu. Warsztaty przygotowane w ramach projektu „Wczesnośredniowieczne cmentarzysko szkieletowe w Grucznie na pomorzu Wschodnim – badania XIX-XX wiek”, realizowanego przez pracowników Katedry Starożytności i Wczesnego Średniowiecza Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu we współpracy z grudziądzkim Muzeum. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego). Muzeum – archeologiczna sala edukacyjna, ul. Spichrzowa 17.

Godz. 17.30 oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Ewangelicy w Grudziądzu”, ul. Spichrzowa 11/13.

Godz. 18.00 „Namuzowywania” recital Roberta Zapory, sala koncertowa Muzeum, ul. Wodna 3/5.

Godz. 18.00 – 20.00 „Quillingowe figurki” – wspólna zabawa podczas tworzenia figurek ludzików, zwierzątek i akcesoriów. Będą też warsztaty „Czerwone maki” – realizowane przez uczniów Klubu Historycznego im. Armii Krajowej z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Marii Skłodowskiej-Curie w Grudziądzu. Dziedziniec Muzeum, a w przypadku niepogody – sala edukacyjna Muzeum, ul. Spichrzowa 17.

Godz. 18.00 – „Zgaduj z Flisem”zwiedzanie wystawy Muzeum Handlu Wiślanego z kartą zagadek, których rozwiązanie kryje się na ekspozycji; zapisy od 6 maja, tel. 56 46 590 63 w. 62. Muzeum Handlu Wiślanego, ul. Spichrzowa 33-35. Wstęp bezpłatny;

Godz. 19.00 – wykład ks. dra Karola Niedoby na temat ewangelików w Polsce i Grudziądzu, Kościół Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Jana w Grudziądzu, ul. Szkolna 10.

Godz. 19.30 spacer po wystawie „Duktami dłuta. 50-lecie pracy twórczej Cezarego Kopika” – w towarzystwie artysty – Cezarego Kopika i kuratora wystawy – Mateusza Promińskiego; gmach główny Muzeum, ul. Wodna 3/5.

Godz. 20.30 „Wykopaliska na wesoło” – wykład, Gmach Główny Muzeum, ul. Wodna 3/5.

Godz. 21.00 – „Spichlerze w słoiku” – warsztaty tworzenia unikalnych lampionów z ukrytą w słoiku panoramą grudziądzkich spichlerzy; zajęcia dla uczestników od 7. roku życia. Są bezpłatne, ale trzeba się zapisać: tel. 56 46 590 63 w. 62 Muzeum Handlu Wiślanego, ul. Spichrzowa 33-35.

Godz. 22.00 – „Spacer z lampionami” z historykiem Pawłem Urbanowskim. Start na ul. Spichrzowej 33-35.

W programie Nocy Muzeów także: możliwość zwiedzenia wszystkich wystaw stałych i czasowych w godz. 17.00 – 23.00; zwiedzanie kościoła parafii ewangelicko-augsburskiej św. Jana w Grudziądzu przy ul. Szkolnej 10, w godz. 17.00 – 22.00; Kawiarenka FADOw Muzeum Handlu Wiślanego, ul. Spichrzowa 33-35;
Warsztaty „Czerwone maki” – realizowane przez uczniów Klubu Historycznego im. Armii Krajowej z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Marii Skłodowskiej-Curie w Grudziądzu, Dziedziniec Muzeum w godz. 18.00-20.00.

W niedzielę po Nocy Muzeów – 19 maja (niedziela) w godzinach 12.00 – 18.00 czynne będą wyłącznie wystawy w Gmachu Głównym (ul. Wodna 3/5) i Muzeum Handlu Wiślanego (ul. Spichrzowa 33-35); bilet w cenie 12 zł.

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Noc Muzeów w Grudziądzu 18 maja. Bezpłatnie zwiedzimy wszystkie wystawy. Będą warsztaty, wykłady, spacery, recital i kawiarenka Fado w Muzeum FLIS (program)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu