Zbliża się Święto Wojska Polskiego (13 sierpnia). Garnizon Grudziądz jest przygotowany. Będzie festyn nad Wisłą! Znamy program obchodów

Dowódca Garnizonu Grudziądz płk. Andrzej Dyk zaprosił władze miejskie z prezydentem Maciejem Glamowskim na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Mieszkańcy ceniący i szanujący mundur polskiego żołnierza na pewno włączą się do miejskich obchodów.

Jak będziemy świętować w Grudziądzu Dzień Wojska Polskiego, ustanowiony na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku?

13 sierpnia (sobota) przewidziane jest tradycyjne już złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W Bazylice Mniejszej odprawiona zostanie msza św. z udziałem wojskowej asysty honorowej (godz. 10.00).

Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego wraz z mianowaniem na pierwszy stopień podoficerski Żołnierzy Legii Akademickiej rozpocznie się o godz. 11.15.

Wszystkich mieszkańców i gości przebywających w Grudziądzu żołnierze zapraszają na Festyn Wojskowy na Błoniach Nadwiślańskich (początek o godz. 12.30).   

Już dziś Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza wraz z dowódcą Garnizonu Grudziądz płk Andrzejem Dykiem serdecznie wszystkich zapraszają do udziału we wspólnym  świętowaniu.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest dla upamiętnienia Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W 2022 r. obchodzić będziemy 102. rocznicę tego wielkiego wydarzenia.

(marz)

Program Święta Wojska Polskiego w Grudziądzu, 13 sierpnia 2022 r.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zbliża się Święto Wojska Polskiego (13 sierpnia). Garnizon Grudziądz jest przygotowany. Będzie festyn nad Wisłą! Znamy program obchodów

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu