Na warsztaty w ciemni czarno-białej lista uczestników zapełniła się w kilka godzin. Czyli w czasach cyfryzacji fotografia analogowa nadal jest ceniona i ma wzięcie.
W czasach, gdy praktycznie wszyscy mamy aparaty fotograficzne i w każdej chwili możemy zrobić dowolną ilość zdjęć zorganizowano w Grudziądzu warsztaty wykonywania zdjęć aparatem analogowym i ich wywoływania. Podczas zajęć fotografowany kadr pojawia się na papierze fotograficznym a każdy etap procesu wywoławczego wpływa na efekt końcowy i nic się nie daje poprawić w komputerze lub przez gotowe filtry.
Uczestnicy warsztatów mieli dowiedzieć się sporo o ciemni czarno-białej, odbyć sesję plenerową i w studio oraz pracować w ciemni, gdzie można poznać prawdziwą magię fotografii.
A kto wprowadza miłośników fotografii w arkana tej sztuki? W Grudziądzu nie ma w tej sferze lepszego eksperta od Piotra Bilskiego, który już kilkadziesiąt lat jest fotoreporterem prasowym a przed laty zdobywał nagrody w międzynarodowych konkursach jako członek stowarzyszenia fotograficznego KONTRASTY.
Warsztaty prowadzi wykładowca fotografii, artysta fotografik, członek ZPAF Maciej Kastner.
Pierwszy weekend z czarno-białymi zdjęciami „w starym stylu” przyniósł wyjątkowe spotkanie z fotoreporterem Gazety Pomorskiej Piotrem Bilskim.
Ale najważniejsza część warsztatów, czyli wywoływanie zdjęć ma nastąpić w Spichlerzu 57 w sobotę (4 listopada) w godz. od 12.00-17.00 oraz w niedzielę (5 listopada) o godz. 16.00 w kawiarni, gdzie zostanie podsumowana cała akcja i będą zaprezentowane efekty.
Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Miasto Kultury. Sfinansowane są w związku z projektem „Grudziądzkie Centrum Aktywizacji Społecznej Spichlerz 57” w ramach „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza na lata 2017-2023” we współpracy z Fundacja Ładowarka, operatorem Funduszu.