Zdjęcia czarno-białe z aparatów analogowych są wciąż na fali. Zajęcia 4 i 5 listopada w Spichlerzu 57 (zdjęcia)

Na warsztaty w ciemni czarno-białej lista uczestników zapełniła się w kilka godzin. Czyli w czasach cyfryzacji fotografia analogowa nadal jest ceniona i ma wzięcie.

W czasach, gdy praktycznie wszyscy mamy aparaty fotograficzne i w każdej chwili możemy zrobić dowolną ilość zdjęć zorganizowano w Grudziądzu warsztaty wykonywania zdjęć aparatem analogowym i ich wywoływania. Podczas zajęć fotografowany kadr pojawia się na papierze fotograficznym a każdy etap procesu wywoławczego wpływa na efekt końcowy i nic się nie daje poprawić w komputerze lub przez gotowe filtry.

Uczestnicy warsztatów mieli dowiedzieć się sporo o ciemni czarno-białej, odbyć sesję plenerową i w studio oraz pracować w ciemni, gdzie można poznać prawdziwą magię fotografii.

A kto wprowadza miłośników fotografii w arkana tej sztuki? W Grudziądzu nie ma w tej sferze lepszego eksperta od Piotra Bilskiego, który już kilkadziesiąt lat jest fotoreporterem prasowym a przed laty zdobywał nagrody w międzynarodowych konkursach jako członek  stowarzyszenia fotograficznego KONTRASTY.

Warsztaty prowadzi wykładowca fotografii, artysta fotografik, członek ZPAF Maciej Kastner.

Pierwszy weekend z czarno-białymi zdjęciami „w starym stylu” przyniósł wyjątkowe spotkanie z fotoreporterem Gazety Pomorskiej Piotrem Bilskim.

Ale najważniejsza część warsztatów, czyli wywoływanie zdjęć ma nastąpić w Spichlerzu 57  w sobotę (4 listopada) w godz. od 12.00-17.00 oraz w niedzielę (5 listopada) o godz. 16.00 w kawiarni, gdzie zostanie podsumowana cała akcja i będą zaprezentowane efekty.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Miasto Kultury. Sfinansowane są w związku z projektem „Grudziądzkie Centrum Aktywizacji Społecznej Spichlerz 57” w ramach „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza na lata 2017-2023” we współpracy z Fundacja Ładowarka, operatorem Funduszu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zdjęcia czarno-białe z aparatów analogowych są wciąż na fali. Zajęcia 4 i 5 listopada w Spichlerzu 57 (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu