Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego zebrał gorące oklaski w Grudziądzu. Wystąpił w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia (wideo)

Wojsko śpiewa! I to jak… Piosenka żołnierska wykonana jak należy. Na wesoło – „Raduje się serce, raduje się dusza…” i poruszająco Pieśń I Brygady Legionów Polskich”, która jest oficjalną pieśnią reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Ten bardzo dobry chór przyjechał do WZU w Grudziądzu na otwarcie publicznej wyższej uczelni zawodowej 👩‍🎓🧑‍🎓👨‍🎓i naprawdę uświetnił uroczystość. W Garnizonie Grudziądz – lubimy piękną interpretację żołnierskich piosenek. Także utwór Legiony to żołnierska nuta…” zabrzmiał tak jak powinien. Oczywiście nie zabrakło przede wszystkim hymnu RP i Gaude Mater Polonia”.

FOTO I WIDEO: MARYLA RZESZUT

„Raduje się serce, raduje się dusza, gdy pierwsza kadrowa na wojenkę rusza…”:

Legiony to żołnierska nuta, Legiony to ofiarny stos. Legiony to żołnierska buta, Legiony to straceńców los.

Ref.x2: My, Pierwsza Brygada, Strzelecka gromada,

Na stos rzuciliśmy swój życia los, Na stos, na stos…

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego zebrał gorące oklaski w Grudziądzu. Wystąpił w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia (wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu