Zmodernizowany przez miasto zostanie Spichlerz 37 sąsiadujący z muzeum Flis. Od strony Wisły powstaną tarasy widokowe (zobacz wizualizacje)

W Spichlerzu 37 powstanie Muzealne Centrum Edukacyjne a grudziądzkie muzeum rozwinie skalę atrakcyjnych warsztatów, w organizacji których już znakomicie się sprawdza.  

Tuż za Muzeum Handlu Wiślanego FLIS (zajmującym Spichlerze 33-35) jest niszczejący Spichlerz 37, który miasto uratuje i przywróci w nim życie, zaś ulica Spichrzowa jeszcze bardziej zyska na uroku i atrakcyjności.

Dziś jest zaniedbany, ale zostanie zrewitalizowany pod nadzorem konserwatora zabytków. Ponieważ Spichlerz 37 przylega do Muzeum Handlu Wiślanego FLIS, placówka ta automatycznie rozszerzy zakres działalności.

WZDŁUŻ CZTERECH MIEJSKICH SPICHLERZY POWSTANĄ TARASY OD STRONY WISŁY

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza na ostatniej sesji Rady Miejskiej (31 stycznia) objaśniał, że do miasta należy ciąg czterech spichlerzy, w związku z czym można przeprowadzić wspólną dla nich inwestycję – zbudowania tarasów widokowych od strony Wisły. – W Spichlerzach 33 i 35 mieści się Muzeum Handlu Wiślanego FLIS. Spichlerz 31 też jest miejski, podobnie jak 37. Teraz przygotowywana jest dokumentacja techniczna na Spichlerz 37 z możliwością powstania tarasu w jednej całości, z dojściem od strony ul. Królowej Jadwigi – tłumaczył prezydent. – Są uzgodnienia konserwatorskie. Tarasy widokowe to element końcowy tej inwestycji.   

Spichlerz 37 zagospodaruje Muzeum im. ks. dra Władysława Łęgi w Grudziądzu, m.in. na prowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży. 

Plan jest taki, by każda kondygnacja poświęcona była innej dziedzinie: archeologii, etnografii, historii i sztuce. Na najwyższym piętrze, gdzie nie brakuje naturalnego światła, planowana jest pracownia artystyczna, w której prowadzone byłyby m.in. zajęcia ze sztuki. Poniżej poziomu ul. Spichrzowej planuje się pomieszczenia dla etnologii i archeologii.

Na kondygnacji historycznej znajdą się m.in. atrakcyjne pomieszczenia, w których prowadzone będą zajęcia z poznawania przeszłości Grudziądza poprzez zagadki, konkursy, quizy.

W Spichlerzu 37 przewiduje się też sale dla dzieci autystycznych i ich opiekunów, gdzie można się wyciszyć i w komforcie porozmawiać o terapii.

Mamy na ten cel 12 milionów zł. przyznanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza – podkreślił prezydent Maciej Glamowski.

Zobaczcie, jak – orientacyjnie – będą wyglądać tarasy widokowe przed Spichlerzami 31-37 nad Wisłą w Grudziądzu, według wizualizacji architekta Tomasza Czajki.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zmodernizowany przez miasto zostanie Spichlerz 37 sąsiadujący z muzeum Flis. Od strony Wisły powstaną tarasy widokowe (zobacz wizualizacje)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu