Zniszczona elewacja Domu Towarowego Korzeniewskich na Rynku w Grudziądzu zamaskowana niebieskim „płaszczykiem” iluminacji! A później? Ten zabytek czeka remont!

Pięknie wygląda grudziądzki Rynek ze świątecznymi iluminacjami. Nie razi już obskurna elewacja Domu Towarowego Korzeniewskich zabytkowej kamienicy w sercu Starówki. Lśni na niebiesko. Znakomity pomysł.

Nie widać zaniedbanej elewacji Domu Towarowego Korzeniewskich na Rynku w Grudziądzu, zasłoniętej niebieskimi iluminacjami. I bardzo dobrze, bo jest pięknie!

Świetny pomysł zasłonięcia ściany dawno nie remontowanego budynku sprawdził się w czasie Jarmarku św. Mikołaja, bo zaniedbana kamienica nie szpeci całego efektu. A co będzie, gdy miną święta i okres noworoczny? Otóż miasto ma plany wyremontowania tego obiektu (wizualizacja już jest gotowa) i są też wyczekiwane zgody konserwatora zabytków. Obiekt niszczał, gdy był w rękach prywatnego właściciela. Teraz władze miasta doprowadzą do renowacji DT Korzeniewskich.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zniszczona elewacja Domu Towarowego Korzeniewskich na Rynku w Grudziądzu zamaskowana niebieskim „płaszczykiem” iluminacji! A później? Ten zabytek czeka remont!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu