Bez lidera i kapitana Jasona Doyle’a ZOOleszcz GKM Grudziądz wygrał derby z KS Apator Toruń 47:42! „Aniołom” opadły skrzydła…

Na swoim stadionie grudziądzanie pokazali, że zawsze trzeba walczyć do końca. Przegrywali już 23:30, jednak zdołali się odrodzić i końcówka meczu należała do GKM-u.

Goście rozpoczęli mecz z wielkim animuszem i wydawało się, że lepiej rozpoznali tor i się do niego dopasowali niż grudziądzanie. ZOOleszcz GKM przegrywał i trudno było się spodziewać, że te 7 punktów straty odrobi.

Jason Doyle po upadku podczas meczu w Anglii nabawił się urazu barku. Ma też pęknięte żebra i musi pauzować. Trener gospodarzy Robert Kościecha zdecydował się na przyjęcie opcji zastępstwa zawodnika za Doyle’a.

Pierwsze wyścigi nie zwiastowały jeszcze dominacji gości, bo po dwóch biegach było 12:12. Jednak w bardzo dobrej dyspozycji byli Emil Sajfutdinow i Wiktor Lampart, pod wodzą których w połowie meczu (po 8. wyścigu) było już 20:27 dla Apatora. Grudziądzanie jednak nie poddawali się. Jaimon Lidsey wreszcie „obudził się” a kiedy dwa razy swoje wyścigi wygrał Max Fricke nadzieja wróciła.

Grudziądzcy kibice nie posiadali się z radości, kiedy w 13. wyścigu  Wadim Tarasienko i Kacper Pludra pokonali osławionego Sajfutdinowa, dzięki czemu ZOOleszcz GKM Grudziądz objął prowadzenie 39:38. O wszystkim zdecydowały wyścigi nominowane. Jeszcze po 14. odsłonie było 42:41 i dopiero 15. wyścig, w którym Fricke i Tarasienko wygrali 5:1 wyjaśnił kwestię zwycięzcy derby: ZOOleszcz GKM Grudziądz pokonał Apatora Toruń 47:42!  Grudziądzcy żużlowcy udowodnili, że zawsze trzeba walczyć do końca.

ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ 47: 9. Max Fricke 14 (1,2,2,3,3,3) 10. Wadim Tarasienko 11+3 (2,3,1,0,3,2) 11. Jaimon Lidsey 5 (0,0,0,3,2,t) 12. Kacper Pludra 6+1 (w,1,1,2,1,1) 13. Jason Doyle ZZ  14. Kacper Łobodziński 7 (1,3,1,2) 15. Kevin Małkiewicz 4+1 (3,d,1) 16. Jan Przanowski – ns

KS APATOR TORUŃ 42: 1. Patryk Dudek 7+1 (3,2,1,1,0) 2. Robert Lambert 9 (1,w,2,3,3) 3. Wiktor Lampart 6+3 (2,2,2,0) 4. Paweł Przedpełski 7 (1,3,3,0,w) 5. Emil Sajfutdinow 11 (3,3,2,2,1) 6. Krzysztof Lewandowski 0 (0,0,0) 7. Mateusz Affelt 2 (2,0,0) 8. Antoni Kawczyński ns

Sędziował Paweł Słupski.

MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Bez lidera i kapitana Jasona Doyle’a ZOOleszcz GKM Grudziądz wygrał derby z KS Apator Toruń 47:42! „Aniołom” opadły skrzydła…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu