Fogo Unia Leszno – ZOOLESZCZ GKM 47:43. Bonus pojechał do Grudziądza. Czekamy na Częstochowę

Mecz w Lesznie ZOOLESZCZ GKM mógł nawet wygrać. Niewiele zabrakło, ale wywiezienie punktu bonusowego z trudnego terenu też cieszy. Fani czekają teraz na mecz z Włókniarzem Częstochowa , 17 czerwca w Grudziądzu.

Grudziądzcy kibice szykują się teraz na mecz z Włókniarzem Częstochowa – 17 czerwca w Grudziądzu.

Choć osłabieni brakiem Nickiego Pedersena, pięknie rozpoczęli grudziądzanie mecz w Lesznie. Miejscowych zaskoczyli tym, że na „dzień dobry” wygrali dwa pierwsze wyścigi po 5:1 i ZOOLESZCZ GKM Grudziądz prowadził 10:2! Wzorowo spisali się:  Frederik Jakobsen i Krzysztof Kasprzak, a w wyścigu młodzieżowym Kacper Pludra i Kacper Łobodziński.

Kibice zadawali sobie pytanie, czy ZOOLESZCZ GKM zdoła wywalczyć punkt bonusowy w dwumeczu z Fogo Unią Leszno. A tu po dwóch wyścigach zrodziła się nadzieja, że może uda się wygrać mecz. .

Dopiero po 7. wyścigu Fogo Unia wyrównała stan meczu, po czym doszło w 8. biegu do kraksy na torze. Janusz Kołodziej (Fogo Unia) zderzył się z kolegą klubowym Damianem Ratajczakiem i został wykluczony. Nie ucierpiał żaden z żużlowców, którzy zaliczyli upadek. W powtórce 8. wyścigu 5:1 triumfowali grudziądzanie i odzyskali prowadzenie. Wiadomo było, że leszczynianie nie odpuszczą i po 13. biegu już mieli 4-punktową  przewagę.   

O zwycięstwie w meczu i bonusie zdecydowały dwa ostatnie wyścigi a w zasadzie 14., kiedy to – ku zaskoczeniu wszystkich – wygrał Kacper Pludra i zapewnił ZOOLESZCZOWI GKM punkt bonusowy za dwumecz.

Było 44:40 i szkoda, że w 15. wyścigu wygrał znakomicie dysponowany w piątek Janusz Kołodziej (Fogo Unia), bo remis 3:3 w tym biegu oznaczał, że wygra Leszno a Grudziądzowi uciekło zremisowanie meczu 45:45.

Ostateczny wynik konfrontacji w Lesznie 47:43 daje bonus ZOOLESZCZOWI GKM.

FOGO UNIA LESZNO – ZOOLSZCZ GKM GRUDZIĄDZ 47:43
FOGO UNIA: Jason Doyle 10 (0,0,3,2,3,2), Jaimon Lidsey 9+3 (3,0,2,1,2,1), David Bellego 8+1 (1,3,0,2,2,0), Piotr Pawlicki Z/Z, Janusz Kołodziej 15 (3,3,w,3,3,3), Damian Ratajczak 4+1 (1,2,1), Hubert Jabłoński 1+1 (0,0,1)
ZOOLESZCZ GKM: Krzysztof Kasprzak 12+1 (2,2,2,3,1,2), Wiktor Rafalski (-,-), Frederik Jakobsen 11+1 (3,2,1,3,1,1), Przemysław Pawlicki 5+2 (0,1,2,2,0,0), Zastępstwo zawodnika, Kacper Pludra 8+1 (3,1,1,3), Kacper Łobodziński 2+1 (2,0,0), Norbert Krakowiak 5+2 (1,1,0,3,0)

Najbliższy mecz PGE Ekstraligi w Grudziądzu – z zielonaenergia.com Włókniarzem Częstochowa 17 czerwca o godz. 20.30.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Fogo Unia Leszno – ZOOLESZCZ GKM 47:43. Bonus pojechał do Grudziądza. Czekamy na Częstochowę

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu