Grudziądz będzie gospodarzem 2. rundy cyklu TAURON Speedway Euro Championchip 2024. Zapowiadają się emocje 20 lipca na stadionie przy Hallera 4

Rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza Europy na żużlu rozpocznie się 8 czerwca na torze w Debreczynie (Węgry). Wychowankiem klubu z Debreczyna jest Zoltan Adorjan, który w przeszłości był zawodnikiem GKM-u Grudziądz. Startował też w Speedway Grand Prix.  

FOT. KAROL OTTO

20 lipca uczestnicy Tauron SEC 2024 ścigać się będą w Grudziądzu na torze przy ul. Hallera 4. Przewidziane są cztery turnieje tego cyklu. Tej rangi zawodów  jeszcze dotychczas w Grudziądzu nie było.

Tytułu indywidualnego mistrza Europy broni Mikkel Michelsen.

W tym sezonie na torze w Grudziądzu odbędzie się także finał Drużynowych Mistrzostw Europy.

Terminy TAURON Speedway Euro Championship 2024
8 czerwca – Debreczyn (Węgry)
20 lipca – Grudziądz
24 sierpnia – Güstrow (Niemcy)
21 września – Chorzów

Żużlowcy walczyć będą w eliminacjach do indywidualnych mistrzostw Europy 1 maja w Debreczynie i Mureck oraz 4 maja w Stralsundzie i Krsko. SEC Challenge zaplanowany jest 12 maja w Daugavpils. Zwycięzca cyklu SEC zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza Europy i awansuje do rozgrywek Grand Prix 2025.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz będzie gospodarzem 2. rundy cyklu TAURON Speedway Euro Championchip 2024. Zapowiadają się emocje 20 lipca na stadionie przy Hallera 4

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu