Już oficjalnie: Wadim Tarasienko ma obywatelstwo polskie i na sto procent jest w drużynie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz (wideo, zdjęcia)

Na konferencji prasowej w ZOOLESZCZ GKM Grudziądz przekazano dziennikarzom trzy dobre informacje: rosyjski żużlowiec  Wadim Tarasienko jest obywatelem Polski, pan Zbigniew Leszczyński (ZOOLESZCZ Bydgoszcz) już trzeci sezon wspierać będzie GKM i pozyskano nowego – Totalizatora Sportowego LOTTO!

Od lewej: Marcin Murawski, prezes ZOOLESZCZ GKM Grudziądz, Zbigniew Leszczyński – właściciel firmy ZOOLESZCZ Bydgoszcz, Róża Lewandowska – wiceprezydent Grudziądza, Wadim Tarasienko – żużlowiec, Łukasz Kowarowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu i Tomasz Smolarek – pełnomocnik prezydenta ds. sportu miejskiego.

Przede wszystkim radość wyraził Wadim Tarasienko – po polsku, że otrzymując obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej odetchnął, bo może bezpiecznie utrzymać swoją rodzinę – żonę i córeczkę oraz spokojnie kontynuować przygotowania do sezonu.

Wadim Tarasienko na konferencji prasowej w GKM-ie dziękuje wszystkim, którzy pomogli mu otrzymać polskie obywatelstwo. Jest trochę zestresowany i wzruszony. Przyznał, że łzy napływają mu do oczu…

Ten 28-letni zawodnik mieszka w Polsce już 10 lat i spełnia wymogi do otrzymania obywatelstwa polskiego.- Bardzo nam na nim zależało. Obserwowaliśmy go już jakiś czas. Jest ambitny, pracowity, jeździ bardzo dobrze, odważnie – chwalił Wadima Tarasienkę Marcin Murawski, prezes GKM-u Grudziądz.

Czy na sto procent jest on już zawodnikiem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz?

– Umowę na rok lub dwa wkrótce podpiszemy. Co do tego jesteśmy umówieni. Klub się wywiąże z deklaracji i na pewno Wadim też – mówił prezes Marcin Murawski.

Jednak wiadomo, jak to bywa z deklaracjami. Niby zawodnik już jest a później widzimy go w całkiem innym klubie… Tomasz Smolarek zapytał Wadima Tarasienkę wprost: – Czy zapewnisz nas wszystkich tu i teraz, że na pewno będziesz startować w GKM-ie?

– Tak, w sezonie 2023 na pewno zwiążę się z ZOOLESZCZ GKM-em, bo tak obiecałem i tak będzie – oświadczył Wadim Tarasienko.

No więc tu apel do wszystkich klubów w Polsce: nie dzwońcie do Wadima, bo będzie to strata czasu i kosztów połączenia. Klamka zapadła i Tarasienko jest w Grudziądzu! Zadeklarował to wobec władz miasta, klubu, sponsorów i wszystkich mediów regionalnych.

Zbigniew Leszczyński (ZOOLESZCZ) pozostaje z GKM-em, m.in. dlatego, że w klubie panuje bardzo dobra atmosfera. – Nastał trudny czas nie tylko dla klubów sportowych ale i dla biznesu. Jednak wciąż jestem z GKM-em, gdyż naprawdę, to co zastałem w Grudziądzu jest do pozazdroszczenia – podkreślił Zbigniew Leszczyński. – A już wiele lat jestem w polskim żużlu i tak dobrej atmosfery jak w Grudziądzu nigdzie nie spotkałem. Przed dwoma laty skazywano nas na porażkę, na spadek, ale była taka mobilizacja, współpraca i wspieranie się nawzajem, ze się utrzymaliśmy i w tym sezonie chcemy zawalczyć o coś więcej. Są  mocne fundamenty, jest klimat, jest na czym budować.   

Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza podziękowała wszystkim zaangażowanym w pomoc zawodnikowi w uzyskaniu polskiego obywatelstwa. Zapewniła, że władze miejskie wspierają GKM na ile to możliwe, ale miasto samo nie byłoby w stanie udźwignąć finansowania klubu w PGE Ekstralidze. – Jesteśmy tu wszyscy kibicami żużla, ja także. Chodzę na wszystkie mecze, także wybieram się na wyjazdowe, jeśli pozwoli czas. Dziękuję za przyjazną atmosferę w klubie, bo to jeden z najważniejszych czynników jakiejkolwiek pracy.

Wkrótce więcej o konferencji prasowej w ZOOLESZCZ GKM-ie.

TEKST, FOT I WIDEO: MARYLA RZESZUT

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Już oficjalnie: Wadim Tarasienko ma obywatelstwo polskie i na sto procent jest w drużynie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz (wideo, zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu