Max Fricke, Gleb Czugunow i Mateusz Szczepaniak nowymi żużlowcami ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Zostają: Pedersen, Jakobsen i Krakowiak

Nicki Pedersen, Fredrik Jakobsen i Norbert Krakowiak pozostają w składzie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz na sezon 2023. GKM pozyskał nowych żużlowców a są to: Australijczyk Max Fricke, Mateusz Szczepaniak i Rosjanin z polskim paszportem Gleb Czugunow.

Norbert Krakowiak pokazał się z bardzo dobrej strony w minionym sezonie i pozostaje w drużynie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. FOT. MARYLA RZESZUT

W nowym sezonie Janusz Ślączka nadal pozostanie trenerem drużyny ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Podobnie Robert Kościecha. Obaj podpisali z grudziądzkim klubem nowe umowy.

Z dotychczasowych zawodników nadal barw klubu ZOOLESZCZ GKM bronić będą: Nicki Pedersen, Fredrik Jakobsen i Norbert Krakowiak.

Kontrakt w Grudziądzu podpisał już 22-letni Gleb Czugunow, Rosjanin z polskim paszportem. Rozstał się po 5 latach z drużyną Betardu Wrocław. Nie chciał jej opuszczać, ale działacze Betardu nie widzieli go już w składzie, za to ZOOLESZCZ GKM szybko skorzystał z okazji na pozyskanie tego zawodnika. Jest młody, perspektywiczny. Miniony sezon w PGE Ekstralidze zakończył ze średnią 1,46. Niektórzy widzą go jako rezerwowego z numerem 8. Jednak kibice zwracają uwagę, że Gleb Czugunow ma teraz 22 lata a w sezonie 2023 będzie traktowany jak 24-latek bo 23 lata skończy pod koniec grudnia i nie będzie mógł występować z numerem 8/16.

26-letni Max Fricke (Australijczyk) w Polsce startuje od 2014 roku. Najpierw był w Toruniu a rozwinął się w Rybniku (2015-2017). Następnie startował przez trzy lata we Wrocławiu, w PGE Ekstralidze. W 2021 roku bronił barw Falubazu Zielona Góra. Drużyna spadła do eWinner 1. Ligi ale Max Fricke pozostał w Zielonej Górze. Był liderem (średnia 2,309). Sukcesy indywidualne to złoty medal Speedway of Nations 2022 a wcześniej brązowy Speedway of Nations 2019. Jest uczestnikiem cyklu Grand Prix. Awansował do Indywidualnych Mistrzostw Świata 2023 podczas Grand Prix Challenge w Glasgow.

Kacper Pludra (z prawej) pozostaje w składzie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz na 2023 rok. Krzysztof Kasprzak nie ma nowej umowy z GKM-em.

Nie mają nowych kontraktów w GKM-ie dotychczasowi seniorzy tej drużyny Przemysław Pawlicki i Krzysztof Kasprzak.

Seweryn Orgacki (z lewej) i Kacper Warduliński – juniorzy GKM-u. FOT. MARYLA RZESZUT

Wśród podstawowych juniorów jest dwóch wychowanków GKM-u

Podstawową formację juniorską ZOOLESZCZ GKM-u na sezon 2023 tworzą czterej zawodnicy: Kacper PludraKacper ŁobodzińskiWiktor Rafalski i Seweryn Orgacki.

Liderem juniorów powinien być 20-letni Kacper Pludra, który w sezonie 2022 wywalczył 2. miejsce w turnieju o Srebrny Kask (do 21 lat). Kacper Łobodziński ma 18 lat. W sezonie 2022 wystąpił w 10 meczach PGE Ekstraligi.

Wychowanek GKM-u Wiktor Rafalski ma 17 lat. W sezonie 2022 po raz pierwszy walczył w PGE Ekstralidze. Nieźle spisywał się w U24 Ekstralidze i zawodach młodzieżowych. Zakwalifikował się do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Także  wychowanek GKM-u Seweryn Orgacki ma 17 lat. Debiutował w PGE Ekstralidze w sezonie 2021. Był w składzie zespołu Maszewski GKM i walczył w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Max Fricke, Gleb Czugunow i Mateusz Szczepaniak nowymi żużlowcami ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Zostają: Pedersen, Jakobsen i Krakowiak

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu