Przełamanie niemocy: ZOOLESZCZ GKM Grudziądz wygrał na swoim torze za 3 punkty mecz z mistrzem Polski – Motorem Lublin!

Rundę rewanżową w PGE Ekstralidze rozpoczął znakomicie ZOOLESZCZ GKM wysoko pokonując drugą drużynę w tabeli – Platinum Motor Lublin 56:34.

ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ – PLATINUM MOTOR LUBLIN 56:34

ZOOLESZCZ GKM 56:

9. Max Fricke 12+2 (3,3,3,2,1), 10. Gleb Czugunow 10+1 (3,1,2,1,3), 11. Wadim Tarasienko 8+2 (1,2,1,2,2), 12. Frederik Jakobsen 5 (t,0,2,3), 13. Nicki Pedersen 13 (2,3,3,3,2), 14. Kacper Łobodziński 3+2 (1,2,0), 15. Kacper Pludra 5+2 (2,1,2,0), 16. Wiktor Rafalski n.s.

PLATINUM MOTOR 34: 1. Jarosław Hampel 3 (2,0,1,0,0), 2. Jack Holder 4 (0,1,0,3,0), 3. Fredrik Lindgren 3+1 (d,1,1,1,0), 4. Kacper Grzelak 1 (1), 5. Bartosz Zmarzlik 14 (3,3,w,3,2,3), 6. Bartosz Bańbor 0 (0,w), 7. Mateusz Cierniak 9 (3,2,2,0,1,1).

W obu drużynach wystąpili trzykrotni mistrzowie świata. Kapitan drużyny ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – Nicki Pedersen był liderem gospodarzy a Bartosz Zmarzlik najlepszym zawodnikiem Motoru Lublin. Oprócz Zmarzlika w ekipie gości wyróżnił się Mateusz Cierniak. Pozostali wypadli bardzo słabo na tle grudziądzan, którzy odrobili stratę z meczu w Lublinie i zdobyli też punkt bonusowy za dwumecz.

Przed meczem niesłusznie z góry w roli faworyta stawiano Platinum Motor Lublin, gdy na swoim torze raczej GKM miał większe szanse. Niesłusznie też komentuje się wynik 56:34 jako wielce niespodziewany i zaskakujący. Niespodzianek w drugiej rundzie rozgrywek żużlowej PGE Ekstraligi będzie jeszcze sporo. Autorami niektórych może być GKM.

Kto wie, czy lublinianie nie byli zbyt pewni wygranej, jadąc do Grudziądza na mecz z ostatnią drużyną w tabeli. I wielce się zdziwili, że sromotnie przegrali.

Na razie mamy połowę rozgrywek w PGE Ekstralidze i jest stanowczo zbyt wcześnie, żeby przesądzać kto zdobędzie medale a kto spadnie.

Maryla Rzeszut

Fot. Karol Otto

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przełamanie niemocy: ZOOLESZCZ GKM Grudziądz wygrał na swoim torze za 3 punkty mecz z mistrzem Polski – Motorem Lublin!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu