Twardziel Pedersen zdecydował: – Pojadę w meczu!

Nicki Pedersen, lider Zooleszcz GKM, chce wystartować 5 czerwca w meczu z Fogo Unią Leszno. A dopiero co, 18 maja doznał złamania dwóch żeber i przebicia płuca…  Jednak, choć obolały, wytrwale ćwiczy z rehabilitantami i na tor planuje wyjechać już w środę, w lidze duńskiej.

FOT. KAROL OTTO
Nicki Pedersen – najlepszy obecnie żużlowiec drużyny ZOOleszcz GKM, postanowił jechać w meczu.

Trzykrotnego mistrza świata dręczyło to, że jego kontuzja uniemożliwia pomoc grudziądzkiej drużynie, walczącej w PGE Ekstralidze. Po poważnych obrażeniach, wskutek zderzenia na torze w Slangerup, z Rene Bachem, trafił do szpitala (18 maja). Miał dwa złamane żebra, przebite płuco, bolesne krwiaki i sińce. Gwałtownie, niesamowicie spuchła mu noga…

Rekonwalescencja miała potrwać kilka tygodni.  Jednak już po 12 dniach (!) 45-letni  Nicki Pedersen zapowiada, że w tę środę (1 czerwca) zamierza wystartować w meczu swojej duńskiej drużyny – Holsted Tigers. Na swoim torze „Tygrysy” podejmą drużynę GSK Liga.  

Zaciska zęby i ćwiczy

Na portalu społecznościowym zamieścił wideo z ćwiczeń rehabilitacyjnych. Widać, że cierpi z bólu, ale z determinacją ćwiczy. Chce być sprawny na tyle, by walczyć w meczu.

Zgłosił też gotowość startu w meczu swojej polskiej drużyny ZOOleszcz GKM w Grudziądzu, w niedzielę, 5 czerwca. To bardzo poważne spotkanie, z Fogo Unią Leszno. Nicki Pedersen uważa, że jego nieobecność w meczu w Częstochowie osłabiła także mentalnie drużynę i stąd tak słaby wynik (Włókniarz pokonał GKM 65:25). Uważa on, że Zooleszcz GKM nie poradzi sobie bez niego.

Nie wróciłem jeszcze całkowicie do zdrowia – przyznaje Nicki Pedersen w mediach społecznościowych – ale jestem przekonany, że mogę już wystąpić w meczu.  

Z jednej strony grudziądzanie cieszą się, że lider drużyny pojawi się w składzie przeciwko Fogo Unii Leszno. Z drugiej strony pozostaje obawa, czy rzeczywiście nie odbije się to na jego zdrowiu.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT
Grudziądzcy kibice na pewno gorąco powitają Nickiego Pedersena, jeśli 5 czerwca pojawi się na stadionie przy Hallera 4.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Twardziel Pedersen zdecydował: – Pojadę w meczu!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu