W sobotę o godz. 14.00 na torze w Grudziądzu – finał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Polacy z Bartoszem Zmarzlikiem bronią złota! Rywalami: Dania, Szwecja, Czechy

– To dla nas wielki zaszczyt i powód do dumy, że właśnie na stadionie przy ul. Hallera 4 rozegrany zostanie międzynarodowy turniej żużlowy tej rangi. To historyczne wydarzenie w Grudziądzu. Szykują się wielkie emocje i wspaniałe widowisko sportowe – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, który dziś spotkał się z reprezentacją Polski i trenerem biało-czerwonych Rafałem Dobruckim.

Reprezentacja Polski na finał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu podczas konferencji prasowej w GKM-ie, wraz z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim.

To będzie znakomita inauguracja dobrze zapowiadającego się sezonu żużlowego. Reprezentacja Polski jest gospodarzem w Grudziądzu. Na pewno podejdzie z ambicją i zamiarem obrony tytułu drużynowych mistrzów Europy. To deklarowali żużlowcy i ich trener na konferencji prasowej. W reprezentacji Polski wystąpią: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Wiktor Przyjemski i Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki. Zamierzają obronić złote medale, które zdobywali: w 2022 roku w Poznaniu i w 2023 roku w Stralsundzie (Niemcy).

Wielkim Finale Drużynowych Mistrzostw Europy w (oprócz Polaków) o medale powalczą reprezentacje: Szwecji, Danii i Czech, który uzyskały awans w sobotnich Finałach A i B.

DANIA (menedżer Nicki Pedersen): 1. Mikkel Michelsen, 2. Anders Thomsen, 3. Rasmus Jensen, 4. Mads Hansen, 17. Bastian Pedersen.

SZWECJA (menedżer Morgan Andersson): 9. Jacob Thorsell, 10. Antonio Lindbäck, 11. Fredrik Lindgren, 12. Kim Nilsson, 19. Casper Henrikson.

CZECHY (menedżer Zdenek Schneiderwind): 13. Daniel Klima, 14. Vaclav Milik, 15. Jan Kvech, 16. Jan Macek, 20. Adam Bubba Bednar.  

Firma ZOOleszcz jest sponsorem tytularnym European Team Speedway Championship Grand Final – Grudziądz 2024.

Początek 6 kwietnia (sobota) o godz. 14.00. Bilety w sprzedaży online na stronie: bilety.speedwayevents.pl i w serwisie ebilet.pl.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W sobotę o godz. 14.00 na torze w Grudziądzu – finał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Polacy z Bartoszem Zmarzlikiem bronią złota! Rywalami: Dania, Szwecja, Czechy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu