Wadim Tarasienko będzie mógł startować w PGE Ekstralidze z polską licencją, ale nie… jako Polak. Mimo to GKM i tak wzmocni

Polski Związek Motorowy wprowadził w 2020 roku przepisy o trzyletniej karencji dla żużlowców, którzy otrzymali polskie obywatelstwo. Czyli przez sezony sezony 2023, 2024, 2025 Wadim Tarasienko będzie mógł startować w barwach ZOOleszcz GKM Grudziądz z polską licencją, ale przez te trzy lata nie może być wliczany do limitu dwóch zawodników polskich.

Wadim Tarasienko uzyskał polskie obywatelstwo i złożył wniosek o paszport. FOT. MARYLA RZESZUT

W tym sezonie do startów w PGE Ekstralidze wracają m.in. bardzo dobrzy żużlowcy rosyjscy Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow (drużyna toruńska). Oni będą mogli startować jako Polacy, gdyż paszporty otrzymali ponad 3 lata temu.  

ZOOleszcz GKM Grudziądz może zatwierdzić Wadima Tarasienkę do tegorocznych rozgrywek, ale nie będzie się go wliczać do limitu dwóch żużlowców polskich. Niemniej na pewno jest to dobry nabytek i w tym sezonie przyda się drużynie.  

Prezes ZOOleszcz GKM Marcin Murawski nie wypowiedział się jeszcze w sprawie składu drużyny. Mówi: – Nasza drużyna jest wyraźnie odmłodzona i liczymy, ze to zaprocentuje. Nie przesądzamy niczego w sprawie podstawowego składu, choć np. Nicki Pedersen zgłasza nam, że czuje się świetnie. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać na treningach i sparingach.

W grudziądzkiej drużynie są zawodnicy: Nicki Pedersen, Max Fricke, Wadim Tarasienko, Frederik Jakobsen, Norbert Krakowiak, Gleb Czugunow, Mateusz Szczepaniak, Kacper Pludra, Seweryn Orgacki, Wiktor Rafalski, Kacper Łobodziński.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wadim Tarasienko będzie mógł startować w PGE Ekstralidze z polską licencją, ale nie… jako Polak. Mimo to GKM i tak wzmocni

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu