Rosjanin Wadim Tarasienko, żużlowiec GKM-u Grudziądz: – Hymn Polski umiałem, jeszcze zanim wystąpiłem o polskie obywatelstwo

Rozmowa z WADIMEM TARASIENKO, żużlowcem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

Wadim Tarasienko, zawodnik drużyny ZOOLESZCZ GKM Grudziądz: – Chciałbym udowodnić, że moje możliwości są duże. FOT. MARYLA RZESZUT

– Jak przyjąłeś przyznanie ci polskiego obywatelstwa?

– To było dla mnie wielkie przeżycie. Łzy napłynęły mi do oczu, bo nie wiedziałem, czy je otrzymam. Jestem naprawdę bardzo wdzięczny wszystkim, którzy mi pomogli w uzyskaniu polskiego obywatelstwa: władzom Grudziądza, władzom klubu, sponsorowi… Postaram się odwdzięczyć wynikami na torze.

– Czujesz się Polakiem?

– Przyznam, że tak. Mieszkam w Polsce już 10 lat, bardzo mi się tu podoba i jestem szczęśliwy, że będę mógł tu zostać na dłużej. Mówię po polsku i cały czas staram się lepiej poznawać ten język. Będę też mieć spokojniejszą głowę i bez stresu i niepewności o los swój i rodziny mogę się przygotowywać do sezonu.

– Umiesz hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”?

– Tak! Już umiałem zanim wystąpiłem o polskie obywatelstwo!

– Jako zawodnik ZOOLESZCZ GKM-u będziesz mieszkać w Grudziądzu?

– Mieszkam w Bydgoszczy, gdzie mam swój team techniczny oraz rodzinę.

– Ożeniłeś się z Polką?

– Tak. Moją żonę poznałem na treningu bokserskim. Trener dał zadanie, żebyśmy bronili górnej części tułowia a do atakowania dolnych części wyznaczył dziewczyny, zawodniczki. Jedna z nich tak mnie energicznie lała po dole, że z miejsca się w niej zakochałem! Bardzo fajna dziewczyna. Jesteśmy szczęśliwą rodziną. Mamy córeczkę. Mogę też podzielić się informacją, że nasza rodzina powiększy się. Niedawno dowiedzieliśmy się, że urodzi się nam syn. Mieszkamy w Bydgoszczy i w tym mieście pozostaniemy, gdyż żona ma tu pracę.

– Żona solidnie bije czyli rządzi w waszym związku?

– Przynajmniej wiadomo kto wszystkich w domu rozstawia po kątach! Ale poważnie, to bardzo dobrze się dogadujemy. Jesteśmy w małżeństwie szczęśliwi. Moi rodzice – mama i tata oraz siostry też są szczęśliwi, że mi się dobrze w Polsce ułożyło.  

– Do Grudziądza będziesz dojeżdżać?

– To żaden problem. Na treningi i mecze dystans ten pokonam szybko, to nie jest duża odległość.

– W minionym roku nie startowałeś. Rosjanie nie mogli występować w lidze. Jak oceniasz swoje możliwości jako zawodnik GKM-u? Twoim wujkiem jest Artiom Łaguta, który był znakomitym liderem GKM-u przez 6 lat.

– Nie występowałem w meczach ale miałem okazję trenowania na stadionie w Grudziądzu. Nie startowałem spod taśmy, ale jeździłem z mierzeniem czasu. Robię wszystko, żeby dobrze przygotować się do sezonu, żeby być gotowym do startu na sto procent. Chciałbym pokazać, że moje możliwości są duże.     

TEKST, FOT I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Wadim Tarasienko (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz) o swoich przygotowaniach do sezonu 2023.
Wadim Tarasienko, zawodnik drużyny ZOOLESZCZ GKM Grudziądz, walczącej w PGE Ekstralidze. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Rosjanin Wadim Tarasienko, żużlowiec GKM-u Grudziądz: – Hymn Polski umiałem, jeszcze zanim wystąpiłem o polskie obywatelstwo

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu