Pójdą pieszo z Grudziądza do Sanktuarium Maryjnego w Mokrem. Już w poniedziałek, 15 sierpnia. Zapraszają wiernych, by się przyłączyli

15 sierpnia rano wyruszy z Mniszka piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Mokrem. Wszyscy wierni mogą się przyłączyć, także na trasie prowadzącej przez Grudziądz.

Chwila wspomnień: tak szła pielgrzymka przez Grudziądz do Sanktuarium Maryjnego w Mokrem w 2017 roku.

W tym roku pielgrzymka wyruszy 15 sierpnia o godz. 7.00 sprzed kościoła p.w. św. Józefa Oblubieńca w Mniszku. Jej trasa prowadzi przez Szosę Toruńską i ul. Chełmińską. Przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego będzie około godz. 8.00. Następnie pątnicy pójdą ulicami: Bydgoską, Bora-Komorowskiego, Hallera, Focha, Mickiewicza i dotrą do kościoła Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny około godz. 8.30. 

Dalej trasa prowadzi ulicami: Sienkiewicza, gen. Sikorskiego, Wybickiego, Legionów by dotrzeć do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarpnie około godz. 9.00. Stąd pielgrzymka ruszy ulicą Paderewskiego i Kwidzyńską do Mokrego. Suma odpustowa w Mokrem rozpocznie się o godz. 12.00.

Powrót do Grudziądza przewidziany jest autobusem MZK, który odjedzie sprzed kościoła w Mokrem o godz. 14.00.

15 sierpnia (poniedziałek) w Mokrem odbędą się uroczystości  Wniebowzięcia NMP. Od rana przewidziane są: o godz. 7.30 – Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, o godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa za zmarłych, o godz. 10.00 – Msza św. w intencji rodzin z błogosławieństwem dzieci i o godz. 12.00 – Suma odpustowa w intencji parafian, pielgrzymów, dobroczyńców.

Informacji o pielgrzymce do Mokrego udziela parafia św. Józefa Oblubieńca w Grudziądzu przy Drodze Mazurskiej 1A, tel. 56-46 52 371.

Pielgrzymkę organizuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i parafia św. Józefa Oblubieńca w Mniszku.   

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pójdą pieszo z Grudziądza do Sanktuarium Maryjnego w Mokrem. Już w poniedziałek, 15 sierpnia. Zapraszają wiernych, by się przyłączyli

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu