Akcja pod kryptonimem „Prędkość” wykazała, że kierowcy jeżdżą za szybko. Policja ich dyscyplinowała

Czy kierowcy nie przekraczają prędkości, sprawdzili wczoraj funkcjonariusze policji. W czwartek (23 czerwca), w godzinach 6.00 – 22.00 trwała akcja pod kryptonimem „Prędkość”.  Policjanci z „drogówki” skontrolowali 112 pojazdów. Wnioski? Nie jest dobrze…

Funkcjonariusz z grudziądzkiej „drogówki” podczas akcji kontroli prędkości.

Mundurowi pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych niebezpiecznymi zdarzeniami drogowymi.

Funkcjonariusze grudziądzkiej „drogówki” wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i pojazd z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.

– Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Podstawowym zadaniem policjantów uczestniczących w akcji było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości – informuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. –  Działania przeprowadzili na drogach powiatu grudziądzkiego. Skontrolowali 112 pojazdów. W 76 przypadkach kierujący dopuścili się przekroczenia dozwolonej prędkości.

Apeli o rozważną, bezpieczną jazdę nigdy za wiele. Funkcjonariusze przypominali kierowcom o tym, że powinni rozwijaną prędkość dostosować do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych, obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania. < /p>

FOT. KM POLICJI W GRUDZIĄDZU

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Akcja pod kryptonimem „Prędkość” wykazała, że kierowcy jeżdżą za szybko. Policja ich dyscyplinowała

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu