Jechał dostawczym autem, a był pod wpływem alkoholu. Skoro świt zatrzymała go grupa SPEED

Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali wczoraj (11 lipca) pojazd prowadzony przez kierowcę pod wpływem alkoholu. Poza tym nie miał on prawa w ogóle wsiadać za kierownicę, gdyż ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wydany za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze grupy SPEED tuż po godzinie 7.00 zatrzymali do kontroli w Nowej Wsi dostawcze renault, którego kierujący, jak się okazało, był pod wpływem alkoholu. 38-letni mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

– W trakcie rutynowych czynności okazało się, że ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany za wcześniejsze przypadki kierowania w stanie nietrzeźwości – informuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. –  Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat. W przypadku naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów kara może się wydłużyć do pięciu lat. 

(marz)

FOT. KM POLICJI GRUDZIĄDZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jechał dostawczym autem, a był pod wpływem alkoholu. Skoro świt zatrzymała go grupa SPEED

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu