Skradzioną skodą wymusił pierwszeństwo i doprowadził do kolizji w Tarpnie. Co miał? 1,5 promila alkoholu. Czego nie miał? Uprawnień do kierowania

Kto 19 lipca spowodował zderzenie skody i taksówki w Tarpnie? 18-letni mężczyzna kierujący skodą nie udzielił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi i doprowadził do kolizji na skrzyżowaniu. Wcześniej tę skodę ukradł. Miał 1,5 promila alkoholu a nie miał uprawnień do kierowania.

Skrzyżowanie ul. Legionów i Kruszelnickiego: skoda nie udzieliła pierwszeństwa volkswagenowi (taksówce) i doszło do poważnej kolizji. FOT. KM POLICJI W GRUDZIĄDZU

Młody mężczyzna, który nieprzytomny trafił 19 lipca przed południem do szpitala, po zderzeniu skody i volkswagena, wcześniej skodę ukradł i pewnie dlatego tak nerwowo i gorączkowo chciał jak najszybciej pokonać skrzyżowanie, wymuszając pierwszeństwo przejazdu.

W miniony wtorek (19 lipca) w Grudziądzu na ulicy Legionów (u zbiegu Mieszka I i Kruszelnickiego) doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. – Funkcjonariusze z „drogówki” pracujący na miejscu ustalili, że 18-letni kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi i doprowadził do zderzenia. Uderzenie było tak duże, że sprawcy trzeba było udzielić pomocy medycznej – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. – W trakcie czynności mundurowi ustalili, że skoda biorąca udział w zderzeniu została chwilę wcześniej skradziona z sąsiedniej ulicy. Ponadto kierujący nią młody mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 1,5 promila alkoholu. Nie posiadł również uprawnień do kierowania. Za wszystkie przewinienia odpowie teraz przed sądem.

(marz)

Załoga karetki pogotowia udziela pomocy nieprzytomnemu kierowcy skody. FOT. ANETTE

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Skradzioną skodą wymusił pierwszeństwo i doprowadził do kolizji w Tarpnie. Co miał? 1,5 promila alkoholu. Czego nie miał? Uprawnień do kierowania

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu