Baśń dla dzieci „Pinokio” to na naszej scenie pierwsza odsłona Przedwiośnia festiwalu teatralnego w Grudziądzu. Już 2 marca!

Grudziądzką Wiosnę Teatralną otworzy 29 lutego wystawa na Rynku „W oparach absurdu. Okiem grudziądzkich artystów”. A pierwszym spektaklem na grudziądzkiej scenie będzie w sobotę przedstawienie dla dzieci „Pinokio” w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego.

Jest to produkcja CK Teatr w Grudziądzu, jedna z najbardziej popularnych baśni na świecie. Powinna przyciągnąć młodych widzów. O czym jest „Pinokio”? To historia drewnianego pajaca, który tak potrafił kłamać, że wydłużał mu się jego nos…

„Pinokio” – wystrugany w pracowni przez majstra Dżepetto – sprawia kochającemu go ojcu kłopoty i zmartwienia. Nieposłuszny, egoistycznie nastawiony do życia „Pinokio” słucha złych doradców i fałszywych pochlebców. Schodzi na złą drogę, wplątując się w coraz bardziej niebezpieczne sytuacje. Na własnej skórze doświadcza, że samolubność, nieposłuszeństwo i niegodziwość prowadzą do zguby. Dopiero wtedy Pinokio postanawia się zmienić. Czy wystarczy mu sił i determinacji, aby z drewnianego pajaca przemienić się w dobrego chłopca? Najmłodsza publiczność przekona się o tym już 2 marca.

Wystąpią: Adam Szczerbaty, Zbigniew Kulwicki, Aleksandra Perz, Nikita Modrak, Beniamin Koralewski, Łukasz Góras. Reżyseria: Zbigniew Kulwicki . Muzyka: Piotr Jan Ulatowski. Scenografia: Aneta Tulisz-Skórzyńska. Czas trwania: 70 min. Początek spektaklu w teatrze 2 marca (sobota) o godz. 16.00. Bilety w cenie 20 i 25 zł.

W ogóle Przedwiośnie Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej „ W oparach absurdu” rozpocznie się wystawą plenerową na Rynku Głównym. Otwarcie nastąpi 29 lutego (czwartek) o godz. 18.00. Hasło ekspozycji to „W oparach absurdu. Okiem grudziądzkich artystów”. Wstęp wolny.

FOT. CK TEATR GRUDZIĄDZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Baśń dla dzieci „Pinokio” to na naszej scenie pierwsza odsłona Przedwiośnia festiwalu teatralnego w Grudziądzu. Już 2 marca!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu