Złote Pasmo IX Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Grudziądzu – dla The G Singers! A Kolegiata ze srebrem! (zdjęcia)

Dwa Grudziądzkie chóry odniosły sukces w międzynarodowym konkursie. Odbył się w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio na Tarpnie.

Grudziądzkiemu Chórowi The G Singers pod dyrekcją Aleksandry Drozdeckiej (pierwsza z prawej) jury przyznało Złote Pasmo i Puchar Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. A Srebrne Pasmo i Puchar otrzymał grudziądzki Chór Kolegiata pod dyrekcją Marka Mateckiego (zdjęcie poniżej). Wielkie gratulacje! Dyrektorem artystycznym festiwalu Carmen Fidei był Michał Rajewski, który serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom. – Gratuluję wszystkim chórom rywalizującym w festiwalu. Wszystkie zespoły zostały docenione, nagrodzone i wyjechały z Grudziądza bardzo zadowolone – podkreśla Michał Rajewski. – Dziękuję pięknie ofiarodawcom nagród i zapraszam chóry serdecznie za rok do Grudziądza.
Chór Bazyliki Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa w GrudziądzuKOLEGIATA zdobył srebro w międzynarodowym konkursie Carmen Fidei. Dyrygentem jest Marek Matecki.
Celina Kuźmak (śpiewa w obu nagrodzonych chórach) i dyrygent srebrnego Chóru Kolegiata Marek Matecki z trofeum konkursowym.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Złote Pasmo IX Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Grudziądzu – dla The G Singers! A Kolegiata ze srebrem! (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu