Dworzec autobusowy w Grudziądzu został zamknięty! Władze miasta uratują sytuację: przy dworcu PKP wybudują autobusowy węzeł przesiadkowy

Przed laty na dworcu autobusowym w Grudziądzu działały kasy, bar bistro i kiosk. Przyjeżdżało i odjeżdżało mnóstwo autobusów. Obiekt żył, a teraz został zamknięty! To dworzec – widmo!

W miniony piątek po godz. 16.00 było pusto i głucho. Autobusy z napisem PKS Grudziądz stały na parkingu, a na stanowiskach – brak rozkładów jazdy. W drzwiach napis: „Dworzec nieczynny”.

Z czasem sytuację uratuje miasto, które przy wyremontowanym dworcu PKP wybuduje autobusowy węzeł przesiadkowy. Remont dworca kolejowego ma się rozpocząć w kwietniu 2024 roku. Władze miejskie wzięły na siebie wybudowanie tuż przy dworcu PKP węzła przesiadkowego, gdzie na stanowiskach zatrzymywać się będą autobusy kursujące na trasach krajowych i zagranicznych. – Pasażerowie autobusów będą mogli korzystać z obiektu wyremontowanego dworca kolejowego, gdzie przewidziana jest gastronomia i handel, toalety i windy – zapowiada prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. – Na stanowiskach będą wyświetlane godziny odjazdu autobusów. PKP zapowiadają, że rozpoczną remont dworca kolejowego w kwietniu 2024 roku. Ma potrwać niecałe dwa lata. A miasto postara się w miarę szybko wybudować bardzo potrzebny węzeł przesiadkowy.     

Tymczasem trzeba wiedzieć, że dworzec autobusowy w prawie 100-tysięcznym mieście nie działa. Pasażerowie czekali na autobus na dworcu przy ul. Rapackiego w Grudziądzu i okazało się, że nie przyjedzie w ogóle, gdyż dworzec autobusowy został zamknięty! Od przechodzących pracowników dowiedzieli się, że autobusy odjeżdżają teraz sprzed dworca kolejowego. Jadąc np. do Bydgoszczy i sprawdzając rozkład w informacji internetowej czytamy, ze przystanek początkowy jest przy ul. Gdyńskiej… Wiele kursów międzymiastowych do i z Grudziądza obsługuje PKS Bydgoszcz.

Od dłuższego czasu dworzec autobusowy w Grudziądzu nie należy do PKS-u i z roku na rok podupadał. Przejął go prywatny przedsiębiorca, który nie podołał wyzwaniu. Dworzec był zamknięty po godz. 16.00 i w weekendy. Nawet w deszcz, wiatr czy mróz pasażerowie musieli czekać na autobus na zewnątrz budynku. Teraz ostatecznie został zamknięty a autobusy zatrzymują się przy dworcu kolejowym… Miasto nic nie może zrobić z tym dworcem, gdyż nieruchomość ta nie należy do miasta.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Dworzec autobusowy przy ul. Rapackiego w Grudziądzu jest nieczynny.
Tak będzie wyglądać autobusowy węzeł przesiadkowy przy dworcu PKP w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dworzec autobusowy w Grudziądzu został zamknięty! Władze miasta uratują sytuację: przy dworcu PKP wybudują autobusowy węzeł przesiadkowy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu