Jak upamiętnić wokalistę Macieja Kossowskiego rozmawiali prezydent Maciej Glamowski i Edmund Otremba. Czy Kossowskiego nie ma kto pochować?

Nie ma kto urządzić pogrzebu grudziądzaninowi Maciejowi Kossowskiemu? Ten wokalista, kompozytor (grał też na trąbce) zmarł w zapomnieniu w Nowym Jorku. Jeden z ogólnopolskich dzienników napisał niedawno, że nie ma kto go pochować…

Edmund Otremba (pierwszy z prawej), poseł Tomasz Szymański i prezydent Grudziądza Maciej Glamowski rozmawiają, jak upamiętnić Macieja Kossowskiego.

Edmund Otremba, który Macieja Kossowskiego znał osobiście (zaprosił go do Grudziądza na koncert przed 10 laty) spotkał się dziś z Maciejem Glamowskim, prezydentem Grudziądza i posłem Tomaszem Szymańskim. Rozmowa dotyczyła tego, w jaki sposób Grudziądz może upamiętnić Macieja Kossowskiego.

W latach 60. i 70.  Maciej Kossowski miał setki tysięcy fanów. To on skomponował muzykę do takich piosenek jak „Nie mówię żegnaj”, „Dwudziestolatki”, „Wakacje z blondynką”, „Agatko, pocałuj”, „To ty, Mario”… i wielu innych. Wiele z tych piosenek jest popularnych do dziś.

Urodził się w Grudziądzu, ukończył II LO. Śpiewał z zespołem Czerwono-Czarni, a później z „Tajfunami”. W 1969 r. wyjechał do USA. Zmarł 30 października 2022 r.

Czy znajdzie się pomysł na to, jak upamiętnić Macieja Kossowskiego w Grudziądzu? Na pewno tak. Najpierw jednak należy dowiedzieć się, jak wygląda sprawa z jego pogrzebem, czy rzeczywiście w Nowym Jorku nie ma kto go pochować. Jest tam liczna Polonia, może pomóc w tej sprawie.

(marz)

Pochodzący z Grudziądza Maciej Kossowski od 1969 r mieszkał i tworzył muzykę w USA.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jak upamiętnić wokalistę Macieja Kossowskiego rozmawiali prezydent Maciej Glamowski i Edmund Otremba. Czy Kossowskiego nie ma kto pochować?

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu