Paweł Napolski: – Dlaczego powołano trzeciego członka zarządu OPEC Grudziądz? To koszty. Maciej Glamowski: – To wzmocnienie. W trudnej sytuacji energetyki bez finansisty byłoby ciężko

Od 1 października 2022 r. zarząd OPEC Grudziądz sp. z o.o. będzie trzyosobowy. Na sesji Rady Miejskiej 31 sierpnia padło pytanie o przyczynę powołania Mariusza Nocha na wiceprezesa.  

Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu (Klub Koalicja Obywatelska): – Dlaczego powołano trzecią osobę do zarządu OPEC-u?

Rada nadzorcza OPEC Grudziądz sp. z o.o. podjęła uchwałę powołującą z dniem 1 października 2022 r. do składu zarządu na funkcję wiceprezesa pana Mariusza Nocha, zawodowo związanego z sektorem bankowym. Z tym dniem zarząd spółki będzie trzyosobowy.

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Grudziądzu padło pytanie o powołanie do dwuosobowego dotąd zarządu OPEC Grudziądz sp. z oo. drugiego wiceprezesa. Jest nim Mariusz Noch związany z bankowością.

– Mieliśmy odchodzić od wieloosobowych zarządów spółek miejskich. W tym m.in. celu przeprowadziliśmy na początku roku konsolidację spółek grupy OPEC. Także po to, aby obniżyć koszty – mówił Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej (Klub Koalicja Obywatelska). – Tymczasem rada nadzorcza zdecydowała, aby do zarządu OPEC weszła trzecia osoba. Dlaczego?

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – W niecodziennej, bardzo trudnej sytuacji w energetyce naprawdę potrzebne jest wsparcie zarządu spółki przez finansistę.

– Do zarządu OPEC wszedł bardzo doświadczony bankowiec, który zbuduje politykę finansową. Przed grudziądzkim OPEC-em bardzo trudny czas, trzeba walczyć o środki zewnętrzne o co bez finansisty będzie ciężko – wyjaśniał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. –  Konsolidacja spółek grupy OPEC wynikała też z tego, że ma realizować duże projekty.

Na uwagę, że obecny prezes  OPEC-u Marek Dec zarządza spółką bardzo dobrze i też jest specjalistą nie tylko od elektroenergetyki, ale i od spraw ekonomicznych oraz finansowych, prezydent Maciej Glamowski przyznał: – Prezes Marek Dec bardzo dobrze realizuje projekty. Będą budowane kolejne kotły. Jednak w obecnej niecodziennej, bardzo trudnej sytuacji w energetyce naprawdę potrzebne jest wsparcie zarządu spółki przez służby finansowe.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Paweł Napolski: – Dlaczego powołano trzeciego członka zarządu OPEC Grudziądz? To koszty. Maciej Glamowski: – To wzmocnienie. W trudnej sytuacji energetyki bez finansisty byłoby ciężko

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu