Rola Grudziądza w XVII wieku czyli srebrne stulecie miasta. Naukowcy na konferencji w Muzeum Handlu Wiślanego FLIS (zdjęcia)

Od godz. 9.30 do godz. 16.00 przedłużyło się bardzo ciekawe, naukowe forum. Publiczność dowiedziała się wielu interesujących faktów z czasów świetności Grudziądza w przeszłości.

Planowo miało trwać do godz. 14.30, ale wystąpienia uczestników były tak interesujące, że wydłużyło się o półtorej godziny. Konferencja była transmitowana on-line przez lokalne media, więc kto chciał, mógł śledzić prezentacje nie będąc w muzeum. Niektórzy wysłuchali wszystkich wykładów, ale przeważnie wybierano najciekawsze dla publiczności. Liczba słuchaczy w sali kinowej Muzeum Handlu Wiślanego FLIS wraz z internautami obserwującymi przebieg forum sięgnęła 50.

Grudziądzkie muzeum nie pierwszy już raz jest miejscem konferencji na wysokim poziomie. Zaprezentowane referaty ukażą się w druku.

W konferencji udział wzięli: Janusz Bonczkowski (Archiwum Państwowe w Toruniu), Wiesław Sieradzan (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), Małgorzata Kurzyńska (Muzeum im. ks. dr. W. Łęgi w Grudziądzu), Waldemar Rozynkowski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), Janusz Małłek (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), Wiesław Nowosad (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), Michał Targowski (UMK w Toruniu),  Mariusz Żebrowski (Muzeum im. ks. dr. W. Łęgi w Grudziądzu), Izabela Fijałkowska (miejski konserwator zabytków, Urząd Miejski w Grudziądzu), Paweł Urbanowski (Muzeum im. ks. dr. W. Łęgi w Grudziądzu).

Partnerem wydarzenia było województwo kujawsko-pomorskie i marszałek regionu Piotr Całbecki oraz prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Rola Grudziądza w XVII wieku czyli srebrne stulecie miasta. Naukowcy na konferencji w Muzeum Handlu Wiślanego FLIS (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu