Bartosz Błędowski: z Łodzi do Grudziądza wracam jak najczęściej. Tu czuję się dobrze, tu odpoczywam (zdjęcia)

Rozmowa z BARTOSZEM BŁĘDOWSKIM, laureatem konkursu GRUDZIADZ FOTO 2022 w kategorii fotografii reportażowej

Bartosz Błędowski: – Bez aparatu fotograficznego nie wychodzę z domu…

– Wygrałeś konkurs Grudziądz Foto 2022 w kategorii fotografia reportażowa. Patrząc na twoje zdjęcia nasuwa się myśl, że tworzysz fotografie filmowe. Są jak kadry z filmu.

– Bo studiuję w szkole filmowej w Łodzi. Na drugim roku.

– Wszystko jasne: przez obiektyw aparatu fotograficznego patrzysz na otoczenie jak filmowiec. Jak wybierasz tematy do swoich zdjęć?

– Praktycznie cały czas chodzę z aparatem fotograficznym licząc, że coś mnie zainspiruje do zrobienia ciekawego zdjęcia. Jeśli wychodzę z domu bez aparatu fotograficznego, czuję się źle i nieswojo. Zawsze chcę go mieć przy sobie. Niepowtarzalna sytuacja, jakaś ulotna chwila może zaistnieć nagle i chciałbym ją zatrzymać, zarejestrować. Zdjęć mam już bardzo dużo i wciąż powstają nowe.

– Wykonujesz zdjęcia cyfrowe czy także inne?

– Nie tylko cyfrowe, analogowe też. Wybieram technikę odpowiednią do tematu, a czasem to samo przychodzi, w jaki sposób wykonam fotografię.

– Konkurs jest dla ciebie okazją do konfrontacji z innymi autorami ciekawych, oryginalnych zdjęć?

– Chętnie biorę udział w konkursach fotograficznych, ale nie dla konfrontacji. Nie lubię tego słowa, bo nie o to w konkursie powinno chodzić. Raczej liczę na pokazanie, prezentację tego, co komu udało się osiągnąć.  Na wymianę opinii i spostrzeżeń. Dyskutujemy o swoich pracach, dowiadujemy się o sobie ciekawych rzeczy. To może inspirować do rozwoju, do poszukiwania nowych pomysłów, nowych rozwiązań artystycznych.

– Czy po raz pierwszy brałeś udział w konkursie Grudziądz Foto 2022?

– Nie. Uczestniczyłem już czwarty czy piąty raz i w którejś edycji zdobyłem nawet główną nagrodę.

– Fotografujesz Grudziądz, to wiemy. A jeśli konkurs Grudziądz Foto stanie się ogólnopolski, czy zgłosisz fotografie także innych miast, np. Łodzi?

– Pewnie tak, ale naprawdę komfortowo czuję się w Grudziądzu. Tu ukończyłem Liceum Plastyczne. Jestem rodowitym grudziądzaninem. Znam to miasto, jego urokliwe zakątki, w których można się zrelaksować.  Poczuć spokój, odprężenie.  Tu jest las, jezioro, park, Wisła i moje miejsca, w których naprawdę dobrze się czuję.  W Łodzi studiuję i to miasto jest trochę męczące. Łódź nie ma tego co ma Grudziądz. Bo Grudziądz jest piękny  i wracam do mojego miasta jak najczęściej, kiedy tylko mogę.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Bartosz Błędowski: z Łodzi do Grudziądza wracam jak najczęściej. Tu czuję się dobrze, tu odpoczywam (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu