Bartosz Błędowski: z Łodzi do Grudziądza wracam jak najczęściej. Tu czuję się dobrze, tu odpoczywam (zdjęcia)

Rozmowa z BARTOSZEM BŁĘDOWSKIM, laureatem konkursu GRUDZIADZ FOTO 2022 w kategorii fotografii reportażowej

Bartosz Błędowski: – Bez aparatu fotograficznego nie wychodzę z domu…

– Wygrałeś konkurs Grudziądz Foto 2022 w kategorii fotografia reportażowa. Patrząc na twoje zdjęcia nasuwa się myśl, że tworzysz fotografie filmowe. Są jak kadry z filmu.

– Bo studiuję w szkole filmowej w Łodzi. Na drugim roku.

– Wszystko jasne: przez obiektyw aparatu fotograficznego patrzysz na otoczenie jak filmowiec. Jak wybierasz tematy do swoich zdjęć?

– Praktycznie cały czas chodzę z aparatem fotograficznym licząc, że coś mnie zainspiruje do zrobienia ciekawego zdjęcia. Jeśli wychodzę z domu bez aparatu fotograficznego, czuję się źle i nieswojo. Zawsze chcę go mieć przy sobie. Niepowtarzalna sytuacja, jakaś ulotna chwila może zaistnieć nagle i chciałbym ją zatrzymać, zarejestrować. Zdjęć mam już bardzo dużo i wciąż powstają nowe.

– Wykonujesz zdjęcia cyfrowe czy także inne?

– Nie tylko cyfrowe, analogowe też. Wybieram technikę odpowiednią do tematu, a czasem to samo przychodzi, w jaki sposób wykonam fotografię.

– Konkurs jest dla ciebie okazją do konfrontacji z innymi autorami ciekawych, oryginalnych zdjęć?

– Chętnie biorę udział w konkursach fotograficznych, ale nie dla konfrontacji. Nie lubię tego słowa, bo nie o to w konkursie powinno chodzić. Raczej liczę na pokazanie, prezentację tego, co komu udało się osiągnąć.  Na wymianę opinii i spostrzeżeń. Dyskutujemy o swoich pracach, dowiadujemy się o sobie ciekawych rzeczy. To może inspirować do rozwoju, do poszukiwania nowych pomysłów, nowych rozwiązań artystycznych.

– Czy po raz pierwszy brałeś udział w konkursie Grudziądz Foto 2022?

– Nie. Uczestniczyłem już czwarty czy piąty raz i w którejś edycji zdobyłem nawet główną nagrodę.

– Fotografujesz Grudziądz, to wiemy. A jeśli konkurs Grudziądz Foto stanie się ogólnopolski, czy zgłosisz fotografie także innych miast, np. Łodzi?

– Pewnie tak, ale naprawdę komfortowo czuję się w Grudziądzu. Tu ukończyłem Liceum Plastyczne. Jestem rodowitym grudziądzaninem. Znam to miasto, jego urokliwe zakątki, w których można się zrelaksować.  Poczuć spokój, odprężenie.  Tu jest las, jezioro, park, Wisła i moje miejsca, w których naprawdę dobrze się czuję.  W Łodzi studiuję i to miasto jest trochę męczące. Łódź nie ma tego co ma Grudziądz. Bo Grudziądz jest piękny  i wracam do mojego miasta jak najczęściej, kiedy tylko mogę.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Bartosz Błędowski: z Łodzi do Grudziądza wracam jak najczęściej. Tu czuję się dobrze, tu odpoczywam (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu