CEZAR SIDYA (Olimpia Grudziądz) zdobył brąz w skoku wzwyż na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U20. A był faworytem. W tym sezonie zaliczył 2.13

W konkurencji skoku wzwyż Cezar Sidya uzyskał wynik 2.06 metra i zajął 3. miejsce podczas mistrzostw Polski U20 w Rzeszowie. Padły rekordy życiowe innych lekkoatletów Olimpii Grudziądz, którzy zajmowali dobre miejsca, ale do medalu trochę im zabrakło.

Cezar Sidya (Olimpia Grudziądz) w skoku wzwyż zdobył brązowy medal podczas mistrzostw Polski U18 i U20. W tym sezonie zaliczył już wysokość 2.13 i miał szanse na złoto. Był faworytem. Tym razem musiał zadowolić się 3. miejscem.

Cezar Sidya ma większe możliwości niż wynik z mistrzostw Polski 2.06 m. Zaliczał już w skoku wzwyż lepsze wyniki, m.in. podczas mityngu w Słowenii w lipcu 2022 r. uzyskał 2.09 cm. Ma też na koncie wysokość 2.13 m. Zawodnik ten nie powiedział jeszcze w swojej konkurencji ostatniego słowa. Stać go na wiele. Wydaje się, że jego rywale są w zasięgu, gdyż podczas MP w Rzeszowie w kategorii U20 uzyskali: 1. Mikołaj Szczęsny (MKLA Łęczyca) 2.10 m (złoto) i 2. Jakub Walecki (WLKS Nowe Iganie ) 2.10 m.

Ponadto inni reprezentanci Olimpii Grudziądz uzyskali dobre wyniki. Magdalena Kołodziejczak w biegu na 200m uzyskała awans do finału A z szóstym czasem 25.99, co jest jej rekordem życiowym. W finale A zajęła 5. miejsce z czasem 26.42

Mateusz Kukawka w chodzie na 5 kilometrów osiągnął czas 25:17.53 i zajął 5. miejsce.

Julia Piernik w skoku o tyczce zaliczyła wysokość 2,80 m. co jest jej rekordem życiowym. Zajęła 11. miejsce.

Anna Borkowska w skoku o tyczce z wynikiem 2,40 m. uplasowała się na 13. miejscu.

Jakub Heigelmann w biegu na 60 metrów osiągnął czas 7.32 (PB)a na 200 metrów 23.57.

(marz)

FOT. OLIMPIA GRUDZIĄDZ

Cezar Sidya (Olimpia Grudziądz) z brązowym medalem U20 mistrzostw Polski w Rzeszowie.
Cezar Sidya na 3. miejscu podium mistrzostw Polski, po dekoracji medalowej.
Ekipa grudziądzka podczas PZLA Mistrzostw Polski U18 i U20 w Rzeszowie.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

CEZAR SIDYA (Olimpia Grudziądz) zdobył brąz w skoku wzwyż na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U20. A był faworytem. W tym sezonie zaliczył 2.13

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu