Gala Sportu. Zdobyli medale, rozsławiają Grudziądz. Dostali stypendia i nagrody od prezydenta (zdjęcia, 1.część)

Na dzisiejszej Gali Grudziądzkiego Sportu w teatrze czołowi zawodnicy naszych klubów odebrali stypendia, nagrody, gratulacje. Za wyniki w 2021 r. Jako pierwsi – najlepsi w KW Wisła i ALKS Stal.

Czołowi zawodnicy KW Wisła z trenerami, uhonorowani przez Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza.

Talentów sportowych mamy w Grudziądzu setki. Najlepsi zdobywają medale Igrzysk Olimpijskich jak Marta Wieliczko (KW Wisła), która wywalczyła w Tokio srebrny medal w wioślarstwie, w czwórce podwójnej. Finisz tego „srebrnego” wyścigu obejrzeliśmy na ekranie w teatrze, emocjonując się nim bardzo, jeszcze raz. Otrzymała wielkie brawa od grona sportowego, które najlepiej może ocenić ten wyczyn.  Marta Wieliczko otrzymała nagrodę z rąk prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego, który już na wstępie gali oświadczył: –  Duma nas rozpiera, że Marta Wieliczko zdobyła olimpijskie srebro i że wielu innych sportowców osiąga wyżyny w swoich dyscyplinach. 1500 zawodników otrzymało od miasta różnorakie wsparcie. Dajemy tyle, na ile nas stać. Żeby były wyniki, potrzebna jest baza sportowa, w którą inwestujemy. W tym roku ruszą prace remontowe na stadionie Olimpii. Mamy plany co do budowy stanicy żeglarskiej, zabiegamy o powstanie ośrodka przygotowań wioślarskich w Rudniku. A bardzo duży projekt  – to hala widowiskowo-sportowa z torem kolarskim, wpisana do planów województwa jako projekt kluczowy. Wszystkim zawodnikom gratuluję wyników sportowych!

Piękne jest to, że młodzi medaliści podtrzymują tradycje rodzinne. Na gali była z Martą Wieliczko (jest ona też medalistką mistrzostw świata i Europy) jej mama, Małgorzata Dłużewska -Wieliczko, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Moskwie,  także w wioślarstwie.

Wioślarka Wisły Marta Wieliczko – srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio z mamą – Małgorzatą Dłużewską-Wieliczko, srebrną medalistką IO w Moskwie, też w wioślarstwie.

Z Cezarem Sidyą (GKS Olimpia), medalistą mistrzostw Polski w skoku wzwyż był jego ojciec – Marek Sidya, który wiele lat reprezentował barwy Olimpii, ale w skoku w dal. Takich rodzinnych powiązań jest sporo, ale teraz wymieńmy innych nagrodzonych podczas gali.

Cezar Sidya (GKS Olimpia, skoczek wzwyż, medalista mistrzostw Polski) i jego ojciec, Marek Sidya, w barwach Olimpii skakał w dal.

Także wioślarz KW Wisła Mateusz Wilangowski odebrał nagrodę za 7. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (w czwórce bez sternika).

Od lewej: Krzysztof Zieliński (trener Wisły), Kamil Malinowski (wioślarz), Mateusz Wilangowski, olimpijczyk, medalista mistrzostw świata), Paweł Szarszewski (trener).

Stypendia otrzymali zawodnicy KW Wisła: Olga Szachmytowska (1. miejsce w mistrzostwach Polski), Jakub Predel (2. m w MP), Mikołaj Brzostowski (3. m w MP), Weronika Jabłońska (3. m w MP),  Julia Klucznik (3. m w MP), Kamil Malinowski (3 m w MP). Nagrodzeni trenerzy Wisły: Jakub Urban (trener reprezentacji Polski) oraz Krzysztof Zieliński i  Paweł Szarszewski, a działacz – Henryk Wichrowski.

 Długa lista wyróżnionych to kolarze ALKS Stal Grudziądz. Stypendia otrzymali: Krzysztof Maksel (8. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, w sprincie drużynowym na torze), Urszula Łoś (7. m na IO w Tokio, kolarstwo torowe, sprint drużynowy), Mateusz Rudyk (8. m na IO w Tokio w kolarstwie torowym, sprint drużynowy), Radosław Laskowski (3. m w mistrzostwach świata juniorów, sprint drużynowy), Maja Tracka (3. m mistrzostw świata w kolarstwie torowym, sprint drużynowy), Rafał Sarnecki (6 m torowych mistrzostw świata, sprint drużynowy). Nagrodę otrzymała Wiktoria Milda (3. m mistrzostw świata juniorów na torze, wyścig drużynowy).

Wiktoria Milda (Stal, 3. miejsce mistrzostw świata juniorów), w tle kolarze Stali.

Stypendia za pierwsze miejsca w mistrzostwach Polski otrzymali też kolarze ALKS Stal: Sebastian Hinz, Wiktor Kurek, Jakub Mielewski, Igor Pietrzak. Za drugie miejsca w MP: Gracjan Dąbrowski, Tomasz Dobrzyński, za  2. m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Kamil Zieliński, za 3. m w OOM – Kacper Hinz.

Kolarze ALKS Stal, wyróżnieni przez prezydenta Macieja Glamowskiego.

Stypendia dla zawodniczek ALKS Stal za 1. miejsca w mistrzostwach Polski: Zuzanna Chylińska, Daria Dębicka, Agata Groszewska, Olimpia Kępczyńska, Daria Ostrycharz, Małgorzata Pyszora. Za 1. miejsce w OOM – Eliza Rabażyńska, za 2. m w mistrzostwach Polski – Urszula Sipko i Julia Zdunek.

Wśród szkoleniowców Stali pojawił się na gali Adrian Kurek, kolarz odnoszący niedawno sukcesy w Polsce i za granicą, m.in. w Tour de Pologne.  

Od lewej: Adrian Kurek – były kolarz, obecnie szkoleniowiec Stali, Ireneusz Sieczkowski – trener i wyróżnieni zawodnicy Stali.

Stypendia dla zawodników ALKS Stal za 1. miejsca w mistrzostwach Polski:  Natalia Głowacka, Aleksander Kasprowicz, Michalina Rzeszot, Igor Włodarczyk, za 1. miejsca w OOM  – Nikola Jankowska, Natalia Walecka, za 3. m OOM – Kacper Jabłoński a za 3. m w MP – Damian Kwiatkowski.   

Nagrody otrzymały Karolina Urban i Julia Włodarczyk za 1. miejsca w MP. Ponadto nagrody dostali: za 1. miejsca w MP – Maciej Fąk, Adam Janeczek, Cezary Łączkowski, a za 2. miejsca w MP – Przemysław Deręgowski, Kamil Kuczyński, Michał Rząca i Marek Skórski.

Stal przywozi z mistrzostw worki medali, stąd długie listy wyróżnionych nagrodami i stypendiami. To m.in. zasługa trenerów. Nagrody otrzymali: Ireneusz Sieczkowski, Adrian Kurek, Wiesław Młodziankiewicz, Rafał Osiak, Artur Pajer, Adam Sieczkowski  oraz działacz Dawid Kaniecki.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT   

Jan Zandecki, ASTS Olimpia Unia, 3. miejsce mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Gala Sportu. Zdobyli medale, rozsławiają Grudziądz. Dostali stypendia i nagrody od prezydenta (zdjęcia, 1.część)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu