Sport młodzieżowy w Grudziądzu trzyma się mocno. Gala w teatrze (zdjęcia, 2. część)

Najlepsi, młodzi zawodnicy grudziądzkich klubów otrzymali od prezydenta nagrody i stypendia podczas gali sportu w teatrze.

Medaliści mistrzostw Polski, lekkoatleci GKS Olimpia: Kacper Arendt, Damian Donakowski, Cezar Sidya oraz trenerzy i działacze.

Podsumowanie sportu młodzieżowego za 2021 rok budzi optymizm. Zawodnicy osiągający liczące się wyniki to bardzo liczne grono.

O sukcesach sportowców KW Wisła i ALKS Stal – w poprzednim artykule z gali.

Kolej na GKS Olimpia. Stypendia od prezydenta Grudziądza otrzymali lekkoatleci za 2. miejsca w mistrzostwach Polski – Kacper Arendt i Damian Donakowski, a za 3. miejsce w MP – Cezar Sidya. Nagrodzeni zostali trenerzy Olimpii: Jarosław Czubaszek, Michał Dejewski, Ryszard Kański.

Wyróżnieni zostali trenerzy: Zbigniew Szymczyk i Janusz Przybył oraz działacze: Marcin Jędrak, Piotr Krause, Marek Matczyński, Piotr Śleboda.

Laury zdobywali też na arenach krajowych i za granica zawodnicy Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka. Stypendia przyznał im prezydent. 5. miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio zajęła Klaudia Maliszewska (pchnięcie kulą), Natalia Jasińska – 2. miejsce w mistrzostwach Europy (rzut dyskiem), Agata Krzywdzińska – 4. miejsce w mistrzostwach Europy (bieg na 400 m). Stypendia otrzymali także sztangiści: Monika Majewska (1 miejsce w mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów), Patryk Markuszewski (1 m w MP) i Karol Mokwa (2. m w MP). Nagrodę odebrała trenerka Grażyna Chochliuk

Za 1. miejsce mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej plażowej stypendia otrzymali szczypiorniści MKS-u Grudziądz: Paweł Dombrowski, Filip Jankowski, Rafał Kozikowski, Oskar Pławiński, Nikodem Rozwadowski, Mariusz Sobótka, Kacper Tarsalewski, Szymon Trzaskowski, Aleksander Zelek. Nagrody za udział w rozgrywkach szczebla centralnego w grach zespołowych odebrali zawodnicy MKS-u: Sebastian Rumniak, Dawid Lemanowicz, Paweł Kruszewski, Adrian Skóra, Mateusz Knopik, Michał Bartecki, Jakub Bieniak, Maksymilian Chyła, Adam Kruszewski, Kamil Mokrzki, Szymon Ludwiczak, Paweł Malinski, Marcin Miedziński, Mateusz Orłowski, Artur Sadowski, Dawid Wodziński, Maciej Ziółkowski. Nagrodzony trener MKS-u to Sylwester Ziółkowski.  

Stypendium za 1. m w mistrzostwach Polski otrzymała Waleria Bubnowicz (Grudziądzki Klub Pływacki Orka) a nagrodzony trener pływania to Damian Zbrzeźny.

Stypendium za 1 miejsce w mistrzostwach Polski w piłce siatkowej otrzymał Krzemiński Jakub (Towarzystwo Sportowe Koset).

Także stypendium od prezydenta otrzymał Jan Zandecki (ASTS Olimpia-Unia), za 3. miejsce w mistrzostwach Polski w tenisie stołowym.

Jan Zandecki, zdobywca 3. miejsca w mistrzostwach Polski w tenisie stołowym (ASTS Olimpia-Unia).

Stypendia odebrali też żeglarze KST Elektryk: Weronika Folmer (1 m w mistrzostwach Polski), Kacper Klucznik (1 miejsce w MP) i Paulina Piotrowska (3 m. w MP). Nagrodę odebrał trener Włodzimierz Folmer.  

Nagrody otrzymali zawodnicy Poland Top Team Grudziądz, specjalizujący się w brazylijskim jiu-jitsu: za pierwsze miejsca w mistrzostwach Europy – Ilman Didajev i Usman Didajev, za 2. miejsce w ME Zhakhar Didajew a za 3. m w ME Islam Didajew.

Nagrody otrzymały koszykarki za udział w rozgrywkach szczebla centralnego w grach zespołowych (Sportowa Politechnika Gdańsk – Basketstal  MG13): Nadia Bierzyńska, Lena Felczak, Natasza Jankowska, Aleksandra Kutnik, Marta Łuszczewska, Magdalena Nowakowska, Joanna Pryc, Laura Strojna, Laura Wieczorek, Daria Winnicka. Nagrodę dostał ich trener, Marcin Gralak.

Nie wszyscy grudziądzcy sportowcy mieszkają w swoim mieście, bo niektórzy studiują lub uczą się w szkołach w innych miastach. 

Stypendium otrzymał Marcel Montrymowicz za 5. miejsce w mistrzostwach Europy w żeglarstwie.

Nagrody otrzymali: Marta Mańkowska za 2. m w mistrzostwach Polski w zapasach i  Bartosz Grzona za 1. mistrzostw Polski w piłce siatkowej.

Marta Wieliczko (KW Wisła) – srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio i Sławomir Szymański.

Sportowcy zamieszkali w Grudziądzu, startujący w barwach innych klubów też zostali docenieni nagrodami: Igor Hawełko (3. m mistrzostw Polski w lekkiej atletyce) i Oliwia Rusoń (1. m w mistrzostwach Polski w trójboju siłowym), a  stypendiami: Julia Osiewicz za 1 m mistrzostw Polski w piłce siatkowej i Tomasz Polewka, za 1 m mistrzostw Polski w pływaniu.  

Wszystkim wyróżnionym zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza złożył gratulacje i życzenia sukcesów sportowych w 2022 roku.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sport młodzieżowy w Grudziądzu trzyma się mocno. Gala w teatrze (zdjęcia, 2. część)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu