Propozycja prezydenta i radnych Koalicji Obywatelskiej: dokapitalizować Olimpię Grudziądz SA 1 milionem zł i postawić cele zarządcze, głównie awans do II ligi

– O dokapitalizowanie piłkarzy Olimpii Grudziądz SA kwotą 1 mln zł zawnioskujemy na sesji nadzwyczajnej. O jej zwołanie wystąpię do Łukasza Kowarowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej – oświadczył dziś rano prezydent Maciej Glamowski w asyście radnych Koalicji Obywatelskiej.

Od lewej: Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza i radni Koalicji Obywatelskiej Paweł Napolski i Tomasz Smolarek.

– Precyzujemy oczywiście cele zarządcze wobec prezesa klubu czyli awans do II ligi i pozyskiwanie w większym stopniu funduszy z zewnątrz. Dlatego nie proponujemy dokapitalizowania 1,2 czy 1,3 mln zł tylko jeden milion, by zarząd klubu zmobilizować do większej aktywności w zdobywaniu środków – tłumaczył prezydent Maciej Glamowski na porannej konferencji prasowej. – Nie można w trakcie sezonu zmieniać prezesa, to zachwiałoby klubem a drużyna obecnie jest liderem tabeli – mówił Maciej Glamowski. – Nie byłoby to odpowiedzialne. Ten kompromis, jaki wypracowaliśmy z radnymi, jest rozsądny.  Będę przyglądać się finansom Olimpii, które w dużym stopniu zostały uporządkowane w ostatnich latach. Dla mnie najważniejszy jest klub. Między rundami rozgrywek jest przerwa około 4 tygodni, w tak krótkim czasie nie da się przeprowadzić radykalnych zmian. To byłby zły czas na zmianę prezesa Olimpii.

Dla GKM Grudziądz też 1 mln zł z budżetu miasta

W porządku obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej znajdzie się też projekt uchwały o dokapitalizowanie drugiej sportowej spółki GKM Grudziądz również kwotą 1 mln zł.

Wraz z prezydentem Maciejem Glamowskim w konferencji prasowej uczestniczyli radni Koalicji Obywatelskiej: Tomasz Smolarek, Paweł Napolski i  Krzysztof Misiewicz.

Czy radni Koalicji Obywatelskiej zmienili zdanie odnośnie dokapitalizowania piłkarskiej Olimpii Grudziądz SA? Radny KO Paweł Napolski wyjaśnia: – Nic nie zmieniliśmy. Powiedzieliśmy teraz: tak, dajemy środki na Olimpię jak mówiliśmy przedtem. I nadal mówimy, że prezes Olimpii nam nie odpowiada, tak jak mówiliśmy przedtem. Chcielibyśmy go zmienić. Kompromis z prezydentem polega na tym, że zgadzamy się postawić precyzyjne cele zarządcze: awans do II ligi i aktywniejsze pozyskiwanie funduszy od firm i instytucji zewnętrznych, aby odciążyć w finansowaniu samorząd. Chcemy, aby klub Olimpia funkcjonował, zapewniamy mu w ten sposób istnienie.

A jak radni Lewicy zapatrują się na dokapitalizowanie spółki akcyjnej Olimpia Grudziądz SA?

– Sezon piłkarski się rozkręca, Olimpia Grudziądz wygrywa, kibice się cieszą uczestnicząc w emocjonujących meczach. Przekreślanie tego w tym momencie byłoby czymś nieracjonalnym – mówi Łukasz Kowarowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu. – Dlatego radni Lewicy: Krystyna Bagniewska, Wiesław Kozłowski i ja oraz radny Piotr Rohde zagłosujemy za dokapitalizowaniem Olimpii Grudziądz SA.

Tomasz Smolarek, radny KO: – Nadal uważam, że mądre byłoby odwołanie prezesa Olimpii w czerwcu. Mówiliśmy: odejdzie prezes, będą pieniądze. I tym się różnimy z panem prezydentem, który to – czy nam się podoba czy nie – podejmuje decyzje w sprawie prezesa klubu. Prezes Olimpii Grudziądz SA pozostaje na swoim stanowisku. My, radni, nie mamy kompetencji do jego odwołania.

Wkrótce więcej. Wideo na naszej stronie Fb.

TEKST, FOT. i WIDEO MARYLA RZESZUT

Paweł Napolski (KO): – Kompromis, jaki zawarliśmy z prezydentem jest ważny, gdyż umożliwia dalsze funkcjonowanie klubu Olimpia Grudziądz SA.
Radny Tomasz Smolarek (KO): – Dajemy ostateczną szansę prezesowi Olimpii na awans do II ligi. Liczymy na miejsce 1. w tabeli lub ewentualnie 2. o ile różnica punktów do lidera nie przekroczy czterech.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Propozycja prezydenta i radnych Koalicji Obywatelskiej: dokapitalizować Olimpię Grudziądz SA 1 milionem zł i postawić cele zarządcze, głównie awans do II ligi

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu