Miasto wyda więcej na remont stadionu Olimpii. Więcej dołoży też ministerstwo sportu

Podrożała modernizacja stadionu Olimpii w Grudziądzu. Kosztować będzie nie 5 ale 7,5 miliona zł. Władze miejskie wystąpiły do Ministerstwa Sportu o zwiększenie puli dofinansowania.

Nowy tartan na bieżni stadionu Olimpia przyda się nie tylko biegaczom wyczynowym, ale także trenującym tu dzieciom.

– Po wykonaniu dokumentacji projektowej potwierdzonej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki okazało się, że koszty remontu stadionu Olimpii wzrosły do 7,5 miliona złotych. Pierwotnie było to 5 milionów zł. – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Ponieważ 50 procent tej inwestycji dofinansowuje Ministerstwo Sportu, wystąpiliśmy o proporcjonalne zwiększenie kwoty z 2,5 mln zł do połowy tych 7,5 miliona zł. Ministerstwo Sportu powinno teraz wesprzeć modernizację naszego stadionu sumą około 3,7 miliona zł.

Koszty remontu wzrosły, trzeba do niego dołożyć sporo pieniędzy więc rodzą się pytania czy Grudziądz zdoła modernizację wykonać na czas, by zdążyć przed mistrzostwami Polski lekkoatletów do 16 lat.

– Cieszę się, że zabiegamy o odpowiednie pieniądze z ministerstwa, ale należałoby zapewnić Polski Związek Lekkiej Atletyki, że Olimpia zorganizuje na wrzesień mistrzostwa Polski U-16 – uważa Tomasz Smolarek, przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. – Dlatego, że PZLA gotowy jest wystawić rezerwowego organizatora tych mistrzostw.  

Marek Iwiński, dyrektor wydziału inwestycji i zamówień publicznych Urzędu Miejskiego w Grudziądzu wyjaśnia: – Sam zakres robót objętych remontem nie jest taki wielki, tylko ich koszt np. położenia tartanu jest bardzo duży.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Miasto wyda więcej na remont stadionu Olimpii. Więcej dołoży też ministerstwo sportu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu