Budżet na 2024 rok przyjęli radni na przedświątecznej sesji. Także strategię rozwoju Grudziądza do 2035 r. i prognozę finansową do 2040 r.

Miasto rozwija się, mimo bardzo trudnych warunków. Grudziądz radzi sobie w kadencji, w której prace samorządu torpedowała pandemia, wybuch wojny na Ukrainie, brak środków z Krajowego Planu Odbudowy oraz inflacja.  

– Przyjęty budżet na 2024 rok zamyka fazę stabilizowania i przywracania wiarygodności finansowej miasta – podsumował Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.  – To priorytetowe zadanie udało się zrealizować.  Grudziądz ma przed sobą dobrą przyszłość i perspektywę rozwoju. Dziś jesteśmy poważnym, wiarygodnym partnerem dla instytucji finansowych, a Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie opiniuje przedkładane przez nas dokumenty.

Grudziądzanie już zapomnieli, kiedy to finanse miejskie kilka lat temu były kulą u nogi miejscowych władz. Sytuacja jest dziś zupełnie inna dzięki bardzo ciężkiej, profesjonalnej pracy służb finansowych ze skarbnikiem miasta Tomaszem Szczechowskim na czele. – Bardzo dobrze pracuje cały zespół pracowników Urzędu Miejskiego oraz liczne grono pracowników podległych samorządowi jednostek – podkreśla także prezydent Maciej Glamowski. – To także zasługa odpowiedzialnych decyzji podejmowanych przez radnych, którzy mnie wspierają. Dziękuję także mieszkańcom, którzy wykazują dużą dozę wytrwałości i zaufania.

Podczas sesji Rady Miejskiej przyjęte zostały uchwały, które ważą o przyszłości miasta, m.in. w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2024-2040 a także strategii rozwoju Grudziądza na lata 2024-2035.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Budżet na 2024 rok przyjęli radni na przedświątecznej sesji. Także strategię rozwoju Grudziądza do 2035 r. i prognozę finansową do 2040 r.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu