Maciej Glamowski o kandydowaniu na prezydenta Grudziądza: – Wyznaczam sobie ambitne cele dla rozwoju miasta. Drugie 5 lat będzie lepsze. Wpłyną środki z KPO, mamy pozytywne opinie RIO i życzliwe władze państwa

– Jest dwukadencyjność burmistrzów i prezydentów. Postanowiłem ponownie ubiegać się o stanowisko prezydenta Grudziądza, gdyż wiele projektów udało się zrealizować i są zaplanowane kolejne. Jest duża szansa, że w drugiej kadencji uda się działać skuteczniej m.in. ze względu na odblokowanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy – argumentuje prezydent Maciej Glamowski.

Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji (z lewej): – Sprawdziła się nasza współpraca. Program spełnia oczekiwania, dlatego PO popiera kandydaturę Macieja Glamowskiego na prezydenta Grudziądza.

– Będzie lepiej także dlatego, że zaczniemy w o wiele lepszej sytuacji finansowej miasta, gdy Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie opiniuje nasz budżet i Grudziądz odzyskał zaufanie instytucji finansowych – przypomina Maciej Glamowski. – Także z obecną władzą państwa, w ministerstwach rozmawia się całkiem inaczej, po partnersku. Wyznaczam więc sobie ambitne cele dla rozwoju miasta.

Fakt, że Tomasz Szymański został wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji otworzyło przed Grudziądzem nowe możliwości. Maciej Glamowski często jest w Warszawie i wraz z wiceministrem Szymańskim już zabiegają w różnych resortach o sprawy Grudziądza (np. w Ministerstwie Obrony Narodowej). – Tomasz Szymański jest naszym ambasadorem w stolicy – mówi Maciej Glamowski.

– Sam prezydent nic nie zdziała. Wszystko zależy od mieszkańców. Namawiam, by jak najliczniej poszli do wyborów samorządowych i mieli swój wpływ na skład Rady Miejskiej i na to, co dzieje się w Grudziądzu – przekonuje Maciej Glamowski. – Postaraliśmy się umieścić na listach kandydatów do naszego miejskiego Parlamentu osoby wartościowe, zaangażowane w sprawy Grudziądza, skuteczne w działaniu. Wierzę, że wraz z KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz i poparciem Platformy Obywatelskiej odniesiemy zwycięstwo w wyborach samorządowych.  

POTRAFIMY WSPÓŁPRACOWAĆ

Łukasz Kowarowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu (Lewica) radzi spojrzeć na minione pięć i pół roku przez pryzmat współpracy koalicji, jaka wówczas powstała i przetrwała. – Wiele razy rozmawialiśmy na forum Nowej Lewicy o tym trudnym okresie na początku kadencji i w jej trakcie. Pamiętajmy jaka była wtedy sytuacja: groził miastu komisarz, Regionalna Izba Obrachunkowa nie opiniowała pozytywnie budżetu, ale wyszliśmy z tego obronną ręką – twierdzi Łukasz Kowarowski. – W kontekście tych trudnych 5 lat uważam, że mimo różnic i czasem ostrej wymiany słów – koalicja przetrwała, bo umieliśmy współpracować dla dobra Grudziądza.    

Wiceprezydent Grudziądza Szymon Gurbin (Polska 2050 w KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski) podkreśla: – Teraz, kiedy mamy nieporównywalnie lepszą sytuację miasta od tej sprzed ponad 5 lat, wierzymy, że to podstawa do realizowania ambitnych projektów. Cieszę się, że reprezentuję tych kandydatów naszego Komitetu, którzy współtworzą w Grudziądzu środowisko Polski 2050. Za tych ludzi ręczę, poznałem ich pasję, kreatywność i przekonanie, że świat naprawdę można naprawiać, ulepszać i czynić go mądrzejszym, piękniejszym, bardziej uczciwym – takim, w którym z radością chce się żyć.

MACIEJ GLAMOWSKI – doktor nauk ekonomicznych. Wykładowca akademicki. Od 2018 r. jest prezydentem Grudziądza. Wcześniej przez dwie kadencje był radnym Rady Miejskiej w Grudziądzu. Ma duszę samorządowca. Miłośnik historii Grudziądza. Ma wizję rozwoju swojego miasta, z którym się bardzo identyfikuje. Jest szczęśliwym ojcem córki Małgorzaty i syna Jana.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Wiele projektów zrealizowaliśmy, w samym Grudziądzu za ponad pół miliarda złotych. Miasto zmieniło się w wielu obszarach.
Od lewej: Łukasz Kowarowski, przewodniczący Rady Miejskiej (Lewica), prezydent Maciej Glamowski i wiceprezydent Szymon Gurbin (Polska 2050).

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Maciej Glamowski o kandydowaniu na prezydenta Grudziądza: – Wyznaczam sobie ambitne cele dla rozwoju miasta. Drugie 5 lat będzie lepsze. Wpłyną środki z KPO, mamy pozytywne opinie RIO i życzliwe władze państwa

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu