Otwarcie Jarmarku św. Mikołaja 6 grudnia! O godz.16 iluminacje odpali prezydent Maciej Glamowski. Będzie premiera grudziądzkiej pastorałki „Kolędowa Moc”!

Nasz utwór powstał dzięki zaangażowaniu wielu miejscowych muzyków i twórców. Muzyka: Maciej Gburczyk, słowa: Szymon Gurbin, aranżacja na chór: dr Aleksandra Drozdecka i Jagoda Mielewczyk. Już nagrany został teledysk!

Właśnie 6 grudnia na Rynku w Grudziądzu rozpocznie się Jarmark św. Mikołaja a także akcja charytatywna „Kolędowa Moc”.

Koncert kolęd w wykonaniu The G Singers rozpocznie się na Rynku Starego Miasta około godz. 16.15. Koncert kolęd Tu Es Petrus i After View rozpocznie się o godz. 17.30 na tarasie kawiarni Strawa i Kawa na Górze Zamkowej.
Kolędnicy i ambasadorzy w tym roku będą ubrani w granatowe koszulki „Kolędowej Mocy”. (W zeszłym roku były białe). Kto będzie śpiewać i grać osobom samotnym, opuszczonym, wykluczonym?  4 Feelings, After View, Alla Camera, Cantores Graudentes, Daria Dunajska, Echo, Kolegiata, Piosenkarnia, Soli Deo, The G Singers, Tibi Mariae, Maria Trętkiewicz, Tu Es Petrus, zespoły prowadzone przez Macieja Gburczyka: Missed Dreams, uczniowie SP nr 4, uczniowie NSP w Węgrowie i Grudziądzka Orkiestra Dęta

Będą śpiewać kolędy i piosenki bożonarodzeniowe, ale także utwór nasz, grudziądzki „Kolędowa Moc”, który został nagrany na teledysku. Wykonawcami pastorałki są grudziądzcy wokaliści: Hanna Walczyk, Olga Walczyk, Agata Korzeniak, Łukasz Kalinowski, Zofia Urbaniak, Julian Jargiło, Daria Nadworna, Paulina Mówka, Julia Kowalska i Daniel Grzybowski oraz grudziądzcy instrumentaliści: Oskar Heberlein, Dawid Dobiasz, Filip Ciepliński i Aleksander Lewandowski. Refreny wykonują dzieci z grudziądzkich szkół. Nad przygotowaniem muzyków czuwali: dr Aleksandra Drozdecka i Maciej Gburczyk.

Realizatorem dźwięku jest Daniel Grzybowski. Teledysk powstał dzięki: produkcja: 1025 oraz Investtech Group Sp. z o.o., reżyseria i montaż: Rafał Pyszka, zdjęcia filmowe: Maciej Matowski, Adam Kurdynowski, scenografia i współpraca reżyserska: Sandra Rabczewska, Studio Brda, producent: Marcin Marendowski. Utwór będzie dostępny w formie audio i teledysku. 

Prapremiery pastorałki będzie można wysłuchać na kanale www.youtube.com/@KoledowaMoc, 6 grudnia o godz. 21.00. Teledysk „Kolędowa Moc” jest wizualizacją pastorałki o tym samym tytule. Reżyser zaprasza widzów do domu osoby samotnej. Pokaże nam jej perspektywę Świąt Bożego Narodzenia, byśmy mogli łatwiej zrozumieć i poczuć, jak ważni są dla nas inni ludzie.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Otwarcie Jarmarku św. Mikołaja 6 grudnia! O godz.16 iluminacje odpali prezydent Maciej Glamowski. Będzie premiera grudziądzkiej pastorałki „Kolędowa Moc”!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu