Przy pełnej sali klubu Akcent promowany był Kalendarz Grudziądzki 2024. W programie wieczoru: koncert i humorystyczna scenka (zdjęcia)

Zamieszczone w tym wydawnictwie teksty rekomendowali z klubowej sceny Małgorzata Ambrosius-Okońska, prezes Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury i Marek Wachomin.

Ryszard Byner – sekretarz rady redakcyjnej Kalendarza Grudziądzkiego (z lewej) i Michał Czepek, radny sejmiku samorządowego województwa kujawsko-pomorskiego.

W dobry nastrój uczestników promocji wprowadził krótki koncert. Śpiewali wokaliści Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka przygotowani przez Aleksandrę Drozdecką i Jana Kalinowskiego.

Na sali nie zabrakło grudziądzan i mieszkańców okolic, który leży na sercu kultura i historia miasta i są bardzo zainteresowani publikacjami w Kalendarzu Grudziądzkim. Byli m.in. Karola Skowrońska – honorowy obywatel Grudziądza, Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza, Piotr Kulerski, Michał Czepek – radny sejmiku samorządowego, Anna Janosz – dyrektor CK Teatr, Henryk Orzechowski – dyrektor chóru ZNP Kaganek, Aleksandra Ciżnicka – dyrektor Biblioteki Miejskiej, Mariusz Żebrowski historyk, Edmund Otremba, Halina Kowalkowska i sponsorzy Kalendarza Grudziądzkiego.    

Były też elementy humorystyczne, gdy na scenę weszli… wieśniacy rekomendujący owoce i zwierzęta hodowlane z Dąbrówki Królewskiej, o której to wsi można przeczytać w 28. edycji Kalendarza Grudziądzkiego. Rozdali wśród publiczności jabłka i oświadczyli, że dla prowadzących wieczór mają w koszu… kury!  

Wiele osób od razu, podczas wieczoru promocyjnego kupiło Kalendarz Grudziądzki 2024.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza uważa wydawanie Kalendarza Grudziądzkiego za bardzo cenną inicjatywę, dlatego miasto wsparło finansowo to wydawnictwo, podobnie jak sejmik samorządowy województwa kujawsko-pomorskiego. – Dziękuję wszystkim, którzy pracowali nad kolejną  edycją Kalendarza Grudziądzkiego zawierającego bardzo interesujące i wartościowe publikacje – mówi prezydent. – Także wszystkim, którzy przygotowali wieczór promocyjny. To dla Grudziądza ważne wydarzenie.

Ryszard Byner, sekretarz rady redakcyjnej Kalendarza Grudziądzkiego zachęcał do kupowania po promocyjnej cenie grubszego niż poprzednie wydawnictwa, które nie podrożało…

Kalendarz Grudziądzki 2024 będzie można nabyć m.in. w Informacji Turystycznej na Rynku, teatrze, Muzeum, Bibliotece Miejskiej i niektórych księgarniach.  

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Jakie artykuły zawiera najnowszy, 28. tom Kalendarza Grudziądzkiego 2024? Kto i o czym pisze? Sprawdźcie w artykule poniżej.

Przy stoliku: Małgorzata Ambrosius-Okońska, prezes Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury i Marek Wachomin.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przy pełnej sali klubu Akcent promowany był Kalendarz Grudziądzki 2024. W programie wieczoru: koncert i humorystyczna scenka (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu