Tramwaje linii nr 1 jeździły w Grudziądzu testowo po nowoczesnym torowisku. Sprawdziła się nowa Beta 96. Od 1 września „jedynka” kursuje regularnie!

Na trasie 𝗗𝘄𝗼𝗿𝘇𝗲𝗰 𝗞𝗼𝗹𝗲𝗷𝗼𝘄𝘆 – 𝗣𝗲̨𝘁𝗹𝗮 𝗧𝗮𝗿𝗽𝗻𝗼 w Grudziądzu jeździły tramwaje! Ale były to tylko techniczne przejazdy, przed wznowieniem kursowania tramwajów linii nr 1. Od 1 września jeździć będą już stale. Spójrzcie na szyny: zastosowano tramwajowy splot torowy!

Nowy w Grudziądzu tramwaj Beta 96 jedzie ulicą Starą.

W czwartek, 1 września „jedynki” mają jeździć już regularnie. Nareszcie! W 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗷𝗮𝘇𝗱𝗮𝗰𝗵 𝘁𝗲𝘀𝘁𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 brała udział nowa 𝗕𝗲𝘁𝗮 𝟵𝟲, która dotarła do Grudziądza w miniony poniedziałek rano.

Zwróćcie uwagę na nowoczesne rozwiązanie tzw. tramwajowy splot torowy. Są po dwie szyny – czyli dana para szyn jest używana tylko dla jednego kierunku jazdy. Można to porównać z linią dwutorową. Podobne rozwiązania techniczne zastosowano w takich polskich miastach jak Kraków, Łódź, Katowice, Wrocław, Warszawa, Gdańsk. Torowisko zużywa się wolniej. Gdyby był tylko jeden tor, zużyłby się dwa razy szybciej. A tak – dla każdego kierunku jest osobny tor, tzw. splot.

Jak tramwaje linii nr 1 będą kursować? W dni powszednie co 10 minut, w soboty co 15 minut a w niedziele co 20 minut.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Tramwaje linii nr 1 jeździły w Grudziądzu testowo po nowoczesnym torowisku. Sprawdziła się nowa Beta 96. Od 1 września „jedynka” kursuje regularnie!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu