Remont ul. Dywizjonu 303 w Grudziądzu wykona firma Feniks za ponad 5,2 mln zł. Już powstał chodnik, ale mróz na razie wstrzymał roboty

Rozpoczęła się 5 grudnia, a już widać efekty przebudowy ul. Dywizjonu 303 na osiedlu Lotnisko. Z powodu mrozu roboty wstrzymano, ale już w pierwszym tygodniu prac powstał nowy chodnik. Remont obejmie także odcinek ul. Kustronia.

Mieszkańcy tej części Lotniska obawiali się, że do zapowiadanego od dawna remontu ul. Dywizjonu 303 już nie dojdzie. Jednak prace ruszyły i potrwają do maja 2023 roku.

Prace modernizacyjne rozpoczęły się od rozbiórki istniejącej jezdni i chodników. W pierwszej kolejności – fragmentu ulicy przy budynku Poczty Polskiej. Docelowo wyremontowany zostanie odcinek od ulicy Kustronia do Polskich Skrzydeł.

Obecnie, z uwagi na warunki atmosferyczne, prace chwilowo zostały wstrzymane, jednak już w pierwszym tygodniu trwania robót widać było pierwsze efekty: powstał nowy chodnik.

Cały zakres prac obejmuje wykonanie nowych chodników, a jezdnia zyska nową nawierzchnię bitumiczną. Powstaną również nowe miejsca parkingowe, wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne LED-owe, wykonana będzie także kanalizacja deszczowa.

Prace mają potrwać do połowy przyszłego roku, a wykonuje je grudziądzka firma Feniks.

– Zarówno wyczekiwana budowa slipu do wodowania łodzi ratunkowych jak i remont ul. Dywizjonu 303 już ruszyły – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Wartość modernizacji ul. Dywizjonu 303 w całości finansowanej ze środków własnych to ponad 5,2 miliona złotych. Nie rezygnujemy z żadnej z zaplanowanych inwestycji. Jeśli brakuje funduszy, to zabiegamy o środki zewnętrzne.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Remont ul. Dywizjonu 303 w Grudziądzu wykona firma Feniks za ponad 5,2 mln zł. Już powstał chodnik, ale mróz na razie wstrzymał roboty

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu