Wariant północny drogi ekspresowej S5 na sejmowej komisji infrastruktury w… ekspresowym tempie. Już 6 lipca

Dziś w grudziądzkim Ratuszu gościł poseł Paweł Olszewski. 6 lipca (środa)  zbierze się sejmowa komisja infrastruktury na temat przebiegu budowanej trasy ekspresowej S5. Władze Grudziądza walczą o to, by wariant północny (z budową mostu) został dokładnie przeanalizowany, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza przekonuje parlamentarzystów do słuszności północnego wariantu przebiegu trasy ekspresowej S5. Od lewej: poseł Tomasz Szymański i poseł Paweł Olszewski.

Drążenie tematu przez władze Grudziądza ma sens i przynosi rezultaty. Zwołanie komisji infrastruktury miało nastąpić nie tak szybko, po wakacjach. Jednak poseł Robert Kwiatkowski (Polska Partia Socjalistyczna) postarał się, by sprawą przebiegu S5 członkowie komisji infrastruktury zajęli się w tę środę, 6 lipca. Dzisiejsza obecność w Grudziądzu posła Pawła Olszewskiego (PO, klub parlamentarny Koalicja Obywatelska) wzmacnia pozycję władz Grudziądza. Paweł Olszewski jest bardzo odpowiednią osobą do zajęcia się tematem S5. W 2015 r był sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

– Zwołanie komisji odbyło się z inicjatywy posła Roberta Kwiatkowskiego, któremu jeszcze raz serdecznie dziękuję za podjęte działania. Jako miasto cały czas czynimy starania, aby przywrócić do analizy tzw. wariant północny, który z punktu widzenia Grudziądza jest najbardziej korzystny – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Głównie dlatego, że zakłada on budowę nowego mostu w okolicach Grudziądza.  Wariant ten niesie za sobą także niskie koszty społeczne. Chcemy, by  inwestor dokonał jak najlepszego wyboru. Aby tak się stało, konieczna jest szczegółowa analiza jak największej liczby wariantów. Dziękuję za udział w dzisiejszym spotkaniu grudziądzkiemu posłowi Tomaszowi Szymańskiemu.

Poseł Robert Kwiatkowski zapowiadał, będąc 27 maja w Grudziądzu, że w posiedzeniu komisji infrastruktury  wezmą udział przedstawiciele władz Grudziądza. Nie obiecywał, że odpowiadający Grudziądzowi wariant trasy S5 zwycięży i zostanie przyjęty do realizacji. – Wariant północny, do którego przekonują władze Grudziądza, jest rzeczywiście korzystny, jako że uwzględnia budowę mostu na Wiśle. Co z tego, że inne warianty są tańsze, skoro nie przewidują mostu – argumentował. – Korzyści jakie dałoby przyjęcie wariantu północnego Grudziądzowi – miastu prawie 100-tysięcznemu, powinny być wzięte pod uwagę. A na pewno wariant ten absolutnie powinien być przeanalizowany, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

(marz)

Od lewej: poseł Paweł Olszewski, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i poseł Tomasz Szymański.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wariant północny drogi ekspresowej S5 na sejmowej komisji infrastruktury w… ekspresowym tempie. Już 6 lipca

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu