Pedersen na operację poleci do Danii. Jest połamany, ale nie załamany. Mówi: – Jakoś przez to przejdę.

Po doznaniu poważnych urazów podczas upadku na torze Nicki Pedersen, lider żużlowej drużyny ZOOLESZCZ Grudziądz, zostanie przewieziony do Danii i tam poddany operacji scalenia miednicy.

Nicki Pedersen na torze, na początku meczu ZOOLESZCZ GKM – Fogo Unia Leszno. Czuł się dobrze. Zamierzał wywalczyć cenne punkty dla swojej, grudziądzkiej drużyny. Nie zdobył żadnego i opuścił stadion w karetce… FOT. KAROL OTTO

Podczas meczu ZOOLESZCZ GKM – Fogo Unia Leszno (5 czerwca) w trzecim wyścigu, na wirażu drugiego okrążenia, gdy prędkość motocykla była ogromna, Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) spowodował upadek Nickiego Pedersena i swój.  Sędzia wykluczył Pawlickiego z powtórki, ale obaj żużlowcy trafili do szpitala. Pedersen doznał złamań: panewki kości biodrowej i miednicy w dwóch miejscach. Piotr Pawlicki złamał obie łopatki.

Pedersen zamieścił na swojej stronie portalu społecznościowego zdjęcia ze szpitala. Budzą ogromny żal i współczucie, że były, trzykrotny mistrz świata znów leczy poważną kontuzję, choć bardzo chciał pomóc swojej drużynie ZOOleszcz GKM, wracając na tor już po 2 tygodniach od poprzedniego wypadku.

Nicki Pedersen zamieścił na portalu społecznościowym zdjęcia ze szpitala.

Mógł się wstrzymać i solidnie doleczyć złamane 18 maja dwa żebra i przebite płuco. Grudziądzka drużyna pokazała, że potrafi się zmobilizować i wygrać mecz nawet bez Pedersena.  Zawodnicy dedykują zwycięstwo z Fogo Unią Leszno 50:40 swojemu liderowi, życząc zdrowia i szybkiego powrotu na tor.

Trudno wyrokować, jak długo pauzować będzie Nicki Pedersen. Wszystko zależy od skali urazów, których doznał. 45-letni Duńczyk jeszcze przed meczem z Fogo Unią przyznawał, że zażywa silne leki przeciwbólowe. Teraz, po nowych urazach, środki uśmierzające ból są mu o wiele bardziej potrzebne… Przyznaje, że bardzo cierpi z bólu.

Prawą nogę Nickiego Pedersena przebiła śruba mocująca łańcuch… (Zdjęcie ze strony Pedersena, na portalu społecznościowym).

Pedersen liczy na transport lotniczy do Danii, gdzie poddany zostanie operacji miednicy. Prawa noga (śruba mocująca łańcuch przebiła mu nogę) już została zoperowana. Stracił dużo krwi. Rekonwalescencja tym razem potrwa dłużej… Żużlowiec zapowiada, że nie poddaje się i walczy, i że przez to jakoś przejdzie. Lekarze nie przesądzają czy wróci w tym sezonie na tor, czy nie wróci.

Piotr Pawlicki dochodzić będzie do zdrowia około 6-8 tygodni.

ZOOleszcz GKM  dzięki wygranej z Lesznem zachowuje szansę na walkę o miejsce w play-off PGE Ekstraligi w tym sezonie.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pedersen na operację poleci do Danii. Jest połamany, ale nie załamany. Mówi: – Jakoś przez to przejdę.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu