joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu. Nie posiadał uprawnień do kierowania

info: UM/Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Do 5 lat więzienia grozi 21-latkowi, mieszkańcowi powiatu świeckiego, który kierując BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu. Wszystko dlatego, że nie posiadał uprawnień do kierowania.

W piątek 15 stycznia na ulicy Kalinkowej w Grudziądzu, funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe. O godzinie 23:00 chcieli zatrzymać do kontroli osobowe bmw. Kierujący tym samochodem nie zareagował na polecenie policjanta i zaczął uciekać.
 
 
Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem. Kierujący w czasie ucieczki nie dostosowując prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w żywopłot na ulicy Chełmińskiej. Tam porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo.
 
Policjanci ruszyli za nim i już po krótki pieszym pościgu zatrzymali uciekiniera. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Jak ustalili mundurowi ucieczka była spowodowana chęcią uniknięcia odpowiedzialności za kierowanie pojazdem nie posiadając prawa jazdy.
 
21-latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.