5 medali wywalczyli grudziądzanie w XII Turnieju Karate Kyokushin w Płocku. Rywalizowały reprezentacje pięciu miast

W zawodach startowało 133 zawodników z Malborka, Grudziądza, Włocławka, Płocka i Sztumu.

Reprezentacja Grudziądza zdobyła 5 medali. Kto wywalczył cenne krążki?

Laura Rekowska zajęła 1. miejsce w kumite, kategoria do 35 kg, rocznik 2015 oraz 4. miejsce w kata.

Iga Grabowska wywalczyła dwa medale: za 1. miejsce w kumite w kategorii powyżej 35 kg, rocznik 2014 i 2. miejsce w kata.

Oliwia Łuszczewska zajęła 1. miejsce w kumite w kategorii powyżej 45 kg, rocznik 2011.

Agata Samsel zajęła 2. miejsce w kumite w kategorii junior, rocznik 2010.

Debiutanci Oskar Skupiński i Agata Gumowska po dobrej walce przegrali zdobywając cenne doświadczenie. Trenerem grudziądzkich zawodników jest sensei Janusz Kalamarski (4 dan w karate kyokushin).

Nieco z poślizgiem odbył się ten turniej z okazji Dnia Dziecka. Sędziami zawodów byli Łukasz i Artur Jankowscy.

Kumite to walki. Kata – standardowa forma ruchu, postawy itp. sekwencje technik ataku i obrony połączone z określonym poruszaniem się, przyjęciem ściśle określonej pozycji i sposobu oddychania. Rodzaj trudnych ćwiczeń, ważny element sztuki karate.

KYOKUSHIN to bardzo trudna odmiana karate, pełnokontaktowa sztuka walki. Ten rodzaj karate stworzył Masutatsu Oyama. Nazwa łączy słowa: kyoku (biegun, ekstremum, najwyższa ranga) i shin (prawda, rzeczywistość).  

https://egrudziadz.pl/sport/13-zawodnikow-karate-z-grudziadza-zdobylo-11-medali-na-turnieju-kujawy-cup-we-wloclawku-certyfikat-i-pas-za-zdobycie-4-dana-otrzymal-janusz-kalamarski/ 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

5 medali wywalczyli grudziądzanie w XII Turnieju Karate Kyokushin w Płocku. Rywalizowały reprezentacje pięciu miast

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu